Aydın Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı

AYDIN 24 SAAT 10 Eylül 2021 19:11
Videoyu Aç Aydın Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı
A
a

Aydın Devlet Hastanesi’nde 2021 yılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı kapsamında, masa başı ve sahada yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Aydın Devlet Hastanesi’nde 2021 yılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı kapsamında, masa başı ve sahada yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Ekici ve UMKE biriminin gözlemci olarak katıldığı tatbikatta, hastanenin ek idari binası arşiv biriminde yangın senaryosu gerçekleştirildi. Hastane yöneticilerinin, kurtarma ve tahliye ekiplerinin aktif katılımı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliği ile yapılan tatbikatta senaryo gereği idari binada çalışan personellerin tahliyesi gerçekleştirildi.

Tatbikat sonunda konuşan Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Onur Türkkan, “Olası bir yangın durumunda olay yeri yönetimi, krize müdahale noktasında yeterliliğimizi görmek ayrıca hastanede olası bir yangına karşı alınması gereken tüm teknik önlemlerin alınma süreçlerini tatbikatımızla değerlendirdik. Tüm hastane çalışanlarına Bakanlığımız Sağlıkta Kalite Standartları gereği Acil Afet Durumlarına Müdahale konularında düzenli aralıklarla eğitim verilmektedir” diyerek başarı ile sonlanan tatbikat için emeği geçenlere teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat