Aydın Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği, projeleri ile adından söz ettiriyor

AYDIN 24 SAAT 14 Haziran 2021 13:27
Videoyu Aç Aydın Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği, projeleri ile adından söz ettiriyor
A
a

Aydın’ın Efeler ilçesinde faaliyet gösteren Aydın Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği (AYEKSA) AB Erasmus+ projelerindeki başarılarıyla dikkat çekiyor.

AYEKSA Dernek Başkanı Filiz Büyükçoban Yavuz, derneği 2013 yılında alanında uzman, girişimci öğretmen arkadaşların katılımıyla, gerek yetişkin eğitim alanında, gerekse sivil toplum kuruluşların güçlenmesi adına faaliyete geçirdiklerini ifade etti.

2013 yılından itibaren pek çok Erasmus Plus hibe programına başvuruda bulunan dernek, şuana kadar 5 Erasmus Plus Yetişkin Eğitimi projesine hibe almaya hak kazandı. 2021 teklif çağrısında ise 9 proje başvurusunun yapıldığı öğrenildi.

‘Teaching English Motivatedly to Adult Students’ İtalya, Almanya ve Türkiye ortaklığında, ‘Elimination of Digital Inequality’ Efeler Kaymakamlığı, Efeler Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu, İspanya, Slovenya, Polonya ve Yunanistan ortaklığında, ‘Acquisition of Innovative Teaching Methods’ İspanya, Çekya, Bulgaristan ve İtalya ortaklığında, ‘Teaching Marginalised Groups’ Almanya, Güney Kıbrıs, Yunanistan, İtalya ortaklığında, ‘Boosting Contemporary Teaching Methods for Europe’ Almanya, İsveç ve Romanya ortaklığındaki projeler yürütülmeye devam ediyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat