Aydın emniyetinden çağrı: Gereksiz korna çalmayın

AYDIN 24 SAAT 25 Haziran 2021 20:10
Videoyu Aç Aydın emniyetinden çağrı: Gereksiz korna çalmayın
A
a

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi vatandaşlara korna uyarısı yapıldı.

Öğrencilerin büyük hazırlıklarla beklediği YKS’de son güne girildi. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü de öğrencilerin sınav anında olumsuz etkilenmemesi için sürücülere ‘gereksiz korna çalmamaları’ yönünde çağrı yaptı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Toplumun genelinde çevresel sorun olarak görülen ve insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve toplumların gelişmişlik seviyesiyle doğru orantılı olan korna çevresel bir sorun olarak görülmektedir. Sınav esnasında öğrenciler ve aileleri için hayat dururken geri kalanlar için hayat normal akışında devam ediyor. Okul çevrelerindeki gürültülü ortam olumsuz etkiliyor, hatta hayallerinden bile edebiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak korna sesinin sınav sırasında öğrencilerin dikkatini dağıtabileceği konusunda sürücülere farkındalık kazandırmak için gereksiz çalınan kornanın önüne geçmek amacıyla il merkezinde bulunan kamu kurum ve kuruluşları, trafiğin yoğun olduğu yerler, sınav güzergah alanlarına afişler asılmıştır. Bu hususta 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan gençlerimizin sınav esnasında rahatsız olmalarını engellemek amacıyla Aydın halkımızı korna çalmamaya davet ediyoruz” denildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat