AYDIN'IN CENGAVER BAŞKANI AVŞAR'IN İÇMESUYU ALTYAPISINI YENİLİYOR.

AYDIN 24 SAAT 25 Mart 2021 21:10
Videoyu Aç AYDIN'IN CENGAVER BAŞKANI AVŞAR'IN İÇMESUYU ALTYAPISINI YENİLİYOR.
A
a

45 YILLIK ALTYAPI YENİLENİYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatlarıyla Söke’nin merkez mahallelerinde başlayan alt ve üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  ASKİ Ekipleri Söke’nin Avşar Mahallesi’nde 10 bin metre uzunluğunda içme suyu şebekesi ve terfi hattını değiştiriyor.45 yıllık hat 280 abone bağlantılarıyla birlikte yenilenecek. Avşar Muhtarı Erdoğan Bakan, “Özlem Başkanımıza bir kere talepte bulunduk. Hemen karşılığını verdi ve proje başladı. Böyle pandemi gibi zor bir süreçte yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz”

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke’nin dört bir tarafında halkın daha kaliteli bir yaşam sürmesi için gerekli çalışmalarına belirli program dahilinde ara vermeden devam ediyor. Başkan Özlem Çerçioğlu, Söke’ye verdiği sözleri ve vatandaşlardan gelen talepleri bir bir yerine getiriyor. Bu taleplerden biri de Avşar Mahallesi’nin içme suyu hattının yenilenmesiydi. Topuklu Efe bu proje için hemen çalışma başlattı.
 
AVŞAR’A BÜYÜK HİZMET
Avşar Mahallesi’nde ASKİ ekipleri tarafından öncelikli olarak 45 yıllık alt yapı yenilenecek. Ekipler proje dahilinde 10 bin metre içme suyu şebekesi ve terfi hattı, 4 adet tahliye odası, 4 adet vantuz odası, 1 adet basınç kırıcı odası, 280 adet abone bağlantısı ve 200 metre küplük içme suyu deposu yapacak. Çalışma bittiğinde Doğanbey halkının musluğundan daha kaliteli içme suyu akacak.

BAKAN “ÖZLEM BAŞKAN’A CENGAVER DEMEYELİM DE NE DİYELİM”
Yapılan çalışmaları yakından takip eden Söke Avşar Mahalle Muhtarı Erdoğan Bakan konuşmasına Başkan Çerçioğlu’na teşekkür ederek başladı. Bakan,”45 yıllık içme suyu şebekemizin değişmesi için Özlem Başkanımıza talebimiz oldu. Kendisi talebimize hemen karşılık verdi projeye başlandı. Çok mutlu etti bizleri. Bizim sıkıntılarımıza her zaman hassasiyet gösterdiği için çok teşekkür ederim. ’Gerekirse çadır kurar hizmetimize devam ederiz’ diyen bir başkana cengaver demeyeceğiz de ne diyeceğiz biz. Kendisine hizmetlerinden ötürü binlerce teşekkür ediyorum.”

AKKENTLİ:"SÖKE HALKI HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK"
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, geçmişte olduğu gibi bugünde Başkan Çerçioğlu'nun talimatı ile vatandaşlara içme suyu sıkıntısı yaşatmadıklarını belirterek, depo çalışmaları yanında içme suyu hattı yenileme çalışmalarını da yürüttüklerini dile getirdi. Akkentli, " Öncelikle Başkanımızın selam ve sevgilerini getirdik. Topuklu Efe göreve geldiği günden bugüne kadar vatandaşlarımızın daha kaliteli su içmesi için içme suyu hattı yenileme çalışmaları da yaptı. Bugün burada yaptığımız çalışmada bunlardan biri. Avşar Halkı kısa sürede yeni içme suyu hattına kavuşacak. Avşar'da 10 bin metre hat çalışması yapacağız. 280 abonemizin abone bağlantılarını değiştireceğiz. 200 metreküp içme suyu deposu da yapacağız. Ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Mevcut arıtma tesisimizi de yeni yerine taşıyoruz. Arıtma konusu da başkanımızın olmazsa olmaz çalışmalarından. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu her konuda bize destek oluyor. Avşar Halkı adına kendisine çok teşekkür ediyoruz. Yeni hattımız Avşar’ımıza, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun." dedi.

OLKAÇ: “İŞLEVİNİ YİTİREN HATTI TAMAMEN YENİLİYORUZ”
ASKİ Genel Müdürü Hakan Olkaç ise, projede kullanılacak boruların 100 yıl ömrü olan borular olduğunu belirterek, “Yaptığımız çalışma sonrası bu borular uzun yıllar mahallemize hizmet edecek. Muhtarımızın da dediği gibi 1976’dan beri kullanılan işlevini yitirmiş hattın komple değişimini yapıyoruz. Çalışmalarımızı en kısa sürede başlatacağız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat