AYDIN'IN TURİZM SINIRLARI YENİDEN BELİRLENDİ

AYDIN 24 SAAT 13 Eylül 2019 14:52
Videoyu Aç AYDIN'IN TURİZM SINIRLARI YENİDEN BELİRLENDİ
A
a

Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Aydın'daki bazı turizm merkezlerinin sınırları değişirken bazıların da koruması iptal edildi.

Cumhurbaşkanın Aydın ile ilgili verdiği kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan karara göre turizm merkezleri ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgeleri iptal edildi, sınırları yeniden belirlendi isim ve statüleri değiştirildi.

Karara göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 30 turizm merkezi ile 5 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi iptal edildi. 31 turizm merkezi ile 10 kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesinin sınırları yeniden belirlendi.

AYDIN KARARI

Aydın’da  Buharkent Termal Turizm Merkezi, Aydın Kuşadası I. Nolu Turizm Merkezi, Aydın Tralleis Termal Turizm Merkezi korumaları iptal edildi.
Aydın Kuşadası Çamlimanı Turizm Merkezi, Aydın Kuşadası Yat Limanı Turizm Merkezi, Aydın Buharkent/Denizli-Sarayköy Termal Turizm Merkezi'nin adı Denizli Sarayköy Termal Turizm Merkezi olarak değiştirilerek, sınırları yeniden tespit edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat