Aydın Soğuk Hava Deposu

TÜRKİYE 12 Mart 2021 12:13
Videoyu Aç Aydın Soğuk Hava Deposu
A
a

Sıcaklığa duyarlı ürünlerin depolanması, gıda tedarik şirketleri için birçok zorluğu beraberinde getirir. Düzgün depolanmayan yiyecekler hızla bozulabilir ve yemesi güvensiz hale gelebilir.

Aslında, Birleşmiş Milletler Gıda ve Mimarlık Örgütü, dünyada insan tüketimi için üretilen tüm gıdanın üçte birinin kaybolduğunu ya da israf edildiğini bildiriyor. Bu israf ise 1.3 milyon ton. Aydın soğuk hava deposu kullanarak sizde israfı ve zararı önleyebilirsiniz.

Soğuk zincir, çabuk bozulan yiyecekleri sağlıklı bir sıcaklık aralığında tutmak için iyi bilinen bir yöntemdir. Teori basit: üretimden satış noktasına kadar tüm tedarik zinciri boyunca gıdanın sıcaklığını kırılmadan tutun. İşleme, dağıtım ve perakende dahil olmak üzere tüm ürünlerin yolculuğu boyunca etkili soğutma, gıdanın tehlikeye atılmamasını sağlar. Gıda tedarikçilerinin, gıda sıcaklıklarının herhangi bir adımda aralık dışına düşmemesini sağlamak için bir tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları stratejisi uygulaması gerekir. Görev göz korkutucu gelebilir, ancak günümüzün soğuk hava depoları bunu kolay hale getirebilir. Aydın soğuk hava deposu ise bu iş için uygundur.
Web Sitesi İletişim : https://www.tamgucsogutma.com.tr/soguk-hava-deposu
TEL : +90 (352) 333 22 44 – 333 22 44 55

Aydın Bölgesi İçin Gıda Güvenliği için Soğuk Hava Deposu

Gıda güvenliği için soğuk hava deposu oldukça önemlidir. Soğuk zinciri yönetmek ve gıda güvenliğini sağlamak için, veri kaydedici içeren bir uzaktan izleme sistemi kullanan bir soğuk hava depo sistemi ile çalışmanızı öneririz. Uzaktan izleme sistemi, buzdolaplarında ve dondurucularda depolanan gıdanın içinde veya çevresinde bulunan sıcaklık sensörlerinin değerlerini sürekli olarak okuyan elektronik bir cihazdır. Ana birim, sensörlerden veri çeken sistemin kalbidir. Kullanıcılar, sistemdeki güvenli sıcaklık aralığını ayarlar ve sıcaklık bu aralığın dışına çıkarsa sistem alarm verir. Veri kaydedici o raporlama ve analiz için kullanılabilir böylece bir zaman tarih damgası ile belirlenen zaman aralıklarıyla bu bilgileri kaydeder. Bu sayede ürünleriniz her zaman güvenli sıcaklık değerinde kalır. Aydın soğuk hava deposu bu sistemler ile güvende tutulur.
 

Aydın Soğuk hava deposu için Olası Sorunların Anında Bildirimi

Aydın soğuk hava depoları için Soğutucularda olası sorunların anında bildirimi gıdanın bozulması ve bu bozulmanın olası sonuçlarının önüne geçebilmektedir. Anlık bildirimler, saklanan veya tehlikeye atılan bir gıda ürünü arasındaki fark anlamına gelebilir. Ticari buzdolapları ve dondurucular termometrelerle birlikte gelmesine rağmen, birçoğunun sıcaklık düşmesi veya güç kesilmesi durumunda personeli uyarmanın bir yolu yoktur. Personelin günün her saati sıcaklığı manuel olarak kontrol etmesi ve kaydetmesi pratik değildir ve güvenilmezdir. Ünitenin içindeki hava ve ürünlerin soğuk hissetmesi, gıda güvenliğini ve kalitesini korumak için uygun sıcaklığın olduğu anlamına gelmez. Bundan dolayı Aydın soğuk hava deposu anlık geri bildirimler alan ve bu bildirimleri takip ederek ürünlerinizi saklı tutmanızı sağlayan bir sisteme sahiptir. Değerli ürünlerinizin bozulmadan ve güvenli değerde kalması için uygun depo sunan firmamız kaliteden asla ödün vermez.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat