Aydın Tabip Odası Yönetimi’nden açıklama

AYDIN 24 SAAT 31 Ocak 2018 12:18
Videoyu Aç Aydın Tabip Odası Yönetimi’nden açıklama
A
a

Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu 30 Ocak 2017 toplantısında Türk Tabipler Birliği’nin “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” konulu açıklamasını ve sonrasında yaşananları değerlendirdi.

Yönetim Kurulu toplantının ardından yaptığı basın açıklamasında “TBBP’nin ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ başlıklı basın açıklamasına katılıp katılmamanın ayrı, bu açıklamanın suç sayılmasının ayrı değerlendirilmesi gerekir” denilerek TTB üyelerinin daha nazik bir şekilde ifadeye çağrılabileceğini dile getirdiler. 
Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu bildiride “Türk Tabipleri Birliği’nin ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ başlıklı basın açıklamaları nedeniyle Merkez Konseyi’nin 11 üyesinin gözaltına alındığını üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Söz konusu açıklamaya tamamen ya da kısmen katılıp katılmamak ayrı, o açıklamayı bir suç unsuru olarak görmek ve bu nedenle meslektaşlarımızı tutuklamak ayrıdır. Bu durum düşünce özgürlüğünün kısıtlanmasıdır. Söz konusu açıklama düşünce temellidir. Öyle ki, Tabip Odalarının birçoğunda da bu düşünce destek bulmamış ve bu konuda açıklamalar yapılmıştır. Özgür bir ortam ve demokratik bir yapıdan beklenen tam da budur. Düşüncelerini açıklaması nedeniyle, Merkez Konseyi üyelerimiz, olağan yolla ifadeye davet edilmeleri yerine evleri, hastane ve muayene odaları basılarak gözaltına alınmışlardır. Bu durum, hukuka ve insan haklarına uygun değildir. Sürecin bütünü endişe vericidir. Aydın Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak, meslektaşlarımızın en kısa sürede serbest bırakılmasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verdiler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat