Aydınlı avukatlar, gününü kutladı

AYDIN 24 SAAT 5 Nisan 2021 18:12
Videoyu Aç Aydınlı avukatlar, gününü kutladı
A
a

Aydın Baro Başkanlığı koordinesinde Aydın’da görev yapan avukatlar 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da kutlanan 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında Aydınlı avukatlar bir araya geldi. Aydın Valiliği önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Biz yargının olmazsa olmazıyız”
Avukatların, vatandaşların hak arama özgürlüğünün en büyük güvencesi olduğuna dikkat çeken Başkan Bozkurt, “Bizim varlığımız hukuk güvenliğinin, ön değil öz koşuludur. Biz avukatız. Biz yargının olsa da oluru değil, olmazsa olmazıyız. Aydınlık yarınlara doğru, Cumhuriyetimizi namusumuz bilip, emanetine sadık evlatları olarak Atamızın, ulu önder Atatürk’ün izinde yürümeye devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatarak, savunma makamında adalet mücadelesi veren, yurttaşların sesi ve nefesi olan tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü’nü kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat