Bahçeşehir Koleji öğrencilerine, öğrenciler de okullarına kavuştu

AYDIN 24 SAAT 4 Haziran 2020 12:04
Videoyu Aç Bahçeşehir Koleji öğrencilerine, öğrenciler de okullarına kavuştu
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı'nın özel anaokullarının 01.06.2020 tarihinden itibaren açılabilmelerine izin vermesi ile Bahçeşehir Koleji Aydın Anaokulu öğrencilerine, öğrenciler de okullarına kavuştu.

Bahçeşehir Koleji Aydın Anaokulu Okul Müdürü İsmet Düzenli yaptığı açıklamada kurum içinde alınan önlemleri dile getirdi. ''Dünya ile birlikte yaşadığımız pandemi bizlere kontrollü yaşamayı, hijyene daha fazla önem vermemiz gerektiğini bir kez daha hatırlamamıza sebep olmuştur. Öğrencilerimizi okulumuza almadan önce, okulumuzun her noktası tekrar temizlendi. Okul içi bahçe ve park alanlarımız dezenfekte edildi. Personelimize, bakanlığın yayınladığı genelge doğrultusunda uyulması gereken kurallar ve okulda aldığımız önlemler ile ilgili seminer çalışması yapılarak daha bilinçli olmaları sağlandı. Okulumuzun girişi emniyet şeridi ile çevrilerek sosyal mesafeye dikkat edilmesi bilinci oluşturuldu. Güvenlik görevlimiz okula gelen öğrencileri sıra ile alarak, okul hemşiremize ve nöbetçi öğretmenimize teslim edip ,ateş ölçümlerinin yapılarak içeriye alınmalarına yardımcı oluyor. Sınıfa alınan öğrencilerin eğitim alanlarından, oyun alanlarına kadar sosyal mesafe kuralına göre yerleştirmeleri sağlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi beslenmeleri kişiye özel olmak üzere kapalı kaplar içinde tek kullanımlık olarak hazırlanıp ikram edilmektedir. Öğrenci ve personelimizin gün içinde belirli periyotlarla ateşleri ölçülerek kayıt altına alınmaktadır. Giriş bölümünden koridorlara sınıf içine kadar dezenfektan konularak öğrenci ve personelin kullanımına sunulmuştur.''
Bahçeşehir Koleji Aydın Anaokulu Okul Müdürü İsmet Düzenli ''Kontrollü Sosyal Yaşam'' kurallarına şimdiden uyabilmek için birimlerini, öğrencilerini, öğretmenlerini hazırlamıştır. 02.06.2020 tarihinde başladığımız yüz yüze eğitimden öğrencilerimiz ve velilerimiz aldığımız önlemleri takip ederek gönül rahatlığı ile okulumuza çocuklarını göndermektedir. Önümüzdeki süreçte de aynı titizlikle devam ederek sağlıklı kalmaya devam etmek için olağanüstü gayret göstermeye devam edeceğiz diyerek sözlerini sonlandırdı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat