Bakan Çağatay Kılıç, Beşiktaş Yönetimi’Ni Kabul Etti

SPOR 21 Ocak 2015 13:38
Videoyu Aç Bakan Çağatay Kılıç, Beşiktaş Yönetimi’Ni Kabul Etti
A
a

Gençlik Ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Kendisini Ziyarete Gelen Beşiktaş Yönetim Kurulu'nu Makamında Kabul Etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç kendisini ziyarete gelen Beşiktaş Yönetim Kurulu’nu makamında kabul etti.
Yoğun gündem içerisinde spor adamlarıyla bir araya gelip fikir alışverişlerinin devam ettiğini söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, Beşiktaş’ın her zaman Türk sporuna sadece futbol anlamında değil, diğer alanlarda da çok ciddi katkıları olduğunu dile getirerek, “Biz biliyoruz ki siz bizi, bizler de sizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Türk sporunun en çok göze batan ve en çok gündemde olan branşının futbol olduğunu vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, “Ancak Türkiye’de diğer branşlarda da yoğun bir şekilde çalışmamız ve gelecekte yapacağımız müsabakalardaki başarılarımızı artırmamız gerekiyor. Tabii ki başta spor kulübü yöneticileri, spor kulüplerindeki antrenörler ve sporculara büyük görevler düşüyor. Bunun koordinasyonunda ve desteğinde hiç şüphesiz ki biz sizlerle olmaya ve beraber çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
"TESİSLERİN DOĞRU KULLANILMASI ÖNEMLİ"
Son 12 yıldır Türkiye’de sportif anlamda yapılan altyapı çalışmalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun destekleriyle ilerlediğini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, finansal desteklerin yanı sıra altyapıda yapılan çalışmaların iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
Bakan Kılıç, sadece tesis yapmanın yeterli olmadığını ve bu tesislerin doğru kullanılmasının önemli olduğuna dikkat çekerek, “Yaptığımız tesislerin verimli kullanımlarından doğacak olan çalışmalar sonucunda elde edilecek olan temiz başarıların hem kulüpler için hem de Türk sporu için önemli olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.
"FİNANSMAN ALANINDA DİKKATLİ DAVRANMAMIZ GEREKİYOR"
Yapılan çalışmalarda fikir alışverişine önem verdiklerini söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, futbolun şu anda içinde bulunduğu konumu değerlendirirken, futbol kulüplerinin maddi anlamdaki sıkıntılarına değinerek, "Kulüplerimizin şu anda bazı olumsuz konular içinde devam eden sıkıntıları var. Bunlar da UEFA’nın kriterleri, zaten hepimizin malumu. Kendimizin de bunlar bize gelmeden önce, kendi ev ödevimizi yapıp kulüplerimizin mali yapısındaki ve Türk sporunun finansman alanındaki çalışmalarımıza dikkatlice devam etmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Birlikteliğin ve beraberliğin, fair play ruhunun sahada, tribünlerde ve aynı zamanda kulüpler içerisinde de devam etmesi gerektiğini dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:
"Kulüp yöneticilerinin birbirlerine olan davranışlarının, sözlerinin her yere yansıması gerekiyor. Çünkü şu anda Kulüpler Birliği içerisinde oluşmuş güzel bir atmosfer var. Tabii ki fikir farklılıklarının olması normaldir ama bunlar dile getirilirken kullanılan üslup ve kelimeler önemlidir. Sporcu kardeşlerimizin sahadaki birbirlerine olan tavırları hem seyirciyi etkiliyor hem de camiaların birbiriyle olan ilişkilerini belli noktada etkiliyor. Yöneticilerin ve kulüp başkanlarının insiyatif kullanarak her zaman olumlu şekilde konulara yaklaşmaları ciddi manada birliğin beraberliğin ve ortak sorunların çözülmesine vesile olacaktır. Spor camiasının içerisinde ve yapılacak çalışmalarda hep birlikteyiz."
"EL ELE ÇOK DAHA BÜYÜK PROJELERE İMZA ATACAĞIZ"
Bakan Çağatay Kılıç, gençlerin yanlış alışkanlıklar ve davranışlar içerisinde olmamaları için sporun önemli olduğunu vurgulayarak, "Beşiktaş Kulübü’ne gerek gençler konusunda çalışmalarından dolayı, gerekse Türk sporuna kazandıracakları stat projelerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu projeler önemli çalışmalar. Bizim de UEFA standartlarında devam eden, yaşayan statlar olarak görmek istediğimiz projelerimiz devam ediyor. İnanıyorum ki bu çalışmalarımızı el ele götürdüğümüz zaman çok daha büyük başarılara imza atacağız. Önümüzde çok farklı bir dönem var. 2016 ve 2020 Olimpiyatları için hazırlıklarımız devam ediyor ve sizin de destek vereceğinizden eminim" açıklamasında bulundu.
"Beşiktaş isminin büyüklüğüne ve camiasına yakışır şekilde yoluna devam edecektir" diyen Bakan Çağatay Kılıç, geçen sene hayatını kaybeden Süleyman Seba’yı da anarak, “Beşiktaş’ın geçmişinde olan büyük isimler gibi gelecekte de büyük isimler çıkarmaya devam edeceğini ümit ediyorum” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat