Bakanlık Aydın’da 180 kişi karantinada dedi, Valilik yalanladı

AYDIN 24 SAAT 24 Mart 2020 12:31
Videoyu Aç Bakanlık Aydın’da 180 kişi karantinada dedi, Valilik yalanladı
A
a

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu karantina sayılarıyla ilgili bilgi verdi. Kasapoğlu, yurt dışından gelen 11 bin 269 vatandaşın 23 ildeki 36 Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurdunda gözlem altında bulunduğunu açıkladı.

Tüm dünyayı saran yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgını ile birlikte Türkiye'ye dönen vatandaşların 14 günlük gözlem sürecini geçireceği adres Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtları oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şu ana kadar yurt dışından gelen 11 bin 269 vatandaşın 23 ildeki 36 KYK yurdunda gözlem altında bulunduğunu açıkladı.

Aydın’da 180 kişi karantinada

Öte yandan, Bakan Kasapoğlu yurtlarda gözetim altında kalan vatandaşların her birinin ayrı odalarda olduğunu, toplam oda sayısının 13 bin 670 olduğunu, kapasite sayısının ise 49 bin 932 olduğunu açıkladı. Aydın’da da Lüksemburg’tan gelen 180 kişinin Söke ilçesinde bulunan Meryem Yazıcıoğlu Kız Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alındığı kaydedildi.

Valilik yalanladı

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bazı yerel ve ulusal basın organlarında “Yurt dışından gelen 180 vatandaş Aydın’da gözlem altına alındı”, “180 vatandaş Söke'de gözlem altında tutuluyor” başlıklı gerçek dışı haber ve bilgilere yer verilmesi üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. 20.03.2020 tarihinde Kuşadası Limanına gelmesi muhtemel gemide 158 Türk Vatandaşımızın 14 gün konaklayabilmesi için Söke Meryem Yazıcıoğlu Yurdumuz hazır tutulmuştur. Ancak herhangi bir misafir girişi olmamıştır. Söke ilçemiz de dâhil olmak üzere İlimiz genelindeki KYK yurtlarında gözlem altında bulunan herhangi bir vatandaş bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın, resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışındaki haber ve bilgilere itibar etmemeleri koronavirüs salgını ile mücadelede önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verildi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat