Başak Koleji eğitim günlerine devam ediyor

AYDIN 24 SAAT 27 Ağustos 2020 20:30
Videoyu Aç Başak Koleji eğitim günlerine devam ediyor
A
a

Öğretmen eğitimleri kapsamında Ağustos ayı boyunca seminerlerini gerçekleştiren ve devam eden Başak Koleji, Eğitimpedia Yazarı ve Yaratıcı Drama Eğitmeni Murat Moroğlu ve ADÜ Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Psikolog Dr. Mehmet Şakiroğlu’nu eğitim kampüslerinde ağırladı.

Bana Hayallerini Anlat” ve “Yola Düşmek” kitaplarının yazarı Murat Moroğlu ile Pandemi dönemi uzaktan eğitim sürecinde çocukları kitaplarla tanıştırma, nitelikli çocuk edebiyatında kitap seçme ölçütlerinin neler olması gerekliliği, yaratıcı drama teknikleri ile çocuk kitaplarının nasıl incelenmesi ve planlanması gerekliliği konularında çalışma ve “Bir Bavul Kitap” atölyesini gerçekleştiren Başak Koleji öğretmenleri; “Öfke” “Bağlan” “Çocukları Sanal Dünyadan Koruma Kılavuzu” “Aşkın Psikolojisi” “Mutsuzluğa Mahkumuz” kitaplarının yazarı Klinik Psikolog Dr. Mehmet Şakiroğlu ile de “Akılcı Duygu Yönetimi” ve “Motivasyon” konularında eğitim seminerlerini tamamladılar. Pandemi sürecinde yeni yaşam koşullarına uyum sağlamaya çalışan çocuklarda oluşan pek çok davranış değişikliğine karşı öğretmenlerin model olması gerekliliği, çocukların yaşadıkları ile duyguları arasındaki ilişkiyi öğrencilere aktarmaları konusunda pusula niteliği gördükleri konularında farkındalık yaratılan Mehmet Şakiroğlu semineri duygu durumunun düzenlenmesi ve davranışların yönetilmesi konularına sıkça vurgu yapıldı.

Öğretmen ve kurum içi eğitimleri daima önemseyerek araştırmacı, güncel, dinamik, inovatif yapısını sürdürmeye özen gösterdiklerini belirten Başak Koleji Lise Okul Müdürü Nail Ergun, tüm kademelerde çevrimiçi; anaokulu, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimlerinin oldukça başarılı ve verimli ilerlediğini dile getirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat