Başkan Atabay; “Akbük’te altyapı çalışmaları hızla sürüyor”

AYDIN 24 SAAT 2 Mart 2018 14:05
Videoyu Aç  Başkan Atabay; “Akbük’te altyapı çalışmaları hızla sürüyor”
A
a

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Akbük’teki kanalizasyon çalışmalarının hızla sürdüğünü belirtti.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay gündeme yönelik olarak basın mensuplarına bilgiler aktardı. Akbük’teki alt yapı çalışmalarını yerinde gidip incelediklerini belirten Atabay “ASKİ Genel Müdürümüz Erdoğan beyle çalışmaları gezdik. Hızlı ilerliyorlar. Günde 140 metre çalışma yapılıyor. 5 ekip çalışıyordu onu 6’ya çıkaracaklarını söylediler. Yaz gelmeden Ramada otel ile Kumkent arasını yapmayı planlıyorlar. Yazın zaten çalışmalar duracak ama böyle giderse beklenen süreden erken bitecek. Biten yerlerde de asfaltlama çalışmasına başlanacak” dedi. 

Didim’de 84 milyon TL’ye satılan bölgeyle ilgili soruya da yanıt veren Atabay “O bölge geçmişte yeşil alanmış fakat daha sonra İmara açılmış İmar açık olan yer süreç içerisinde Özelleştirme İdaresince satışa çıkartıldı ve yer parça parça satıldı. Eğer Özelliştirme İdaresi yerine Bakanlık satış yapsaydı, satıştan Didim Belediyesine yüzde 33 pay verilecekti ama şimdi verilemiyor. Yani Didimlilerin hakkı bu şekilde verilmemiş oluyor” dedi. 

Didim İlçe SGK Müdürlüğünün yanındaki boş alanında satışa çıkartıldığını kaydeden Atabay “Burayı da satacaklar ama satış şekli farklı yapılmış. Yeri alanlara 2 adet okul yapma sözü almışlar fakat bu okulları Didim’e değil Çine ve Söke’ye yapılacakmış. Yeri Didim’den satıyorlar, okulu başkan ilçelere yaptırıyorlar? Didim’in okula ihtiyacı yok mu? Halkımızda bunu sorgulamalı” dedi. 
Didim’in Hisar Mahallesinde var olan mübadil evi için ihaleyi çıkılıp sözleşmenin yapıldığını dile getiren Başkan Atabay önümüzdeki süreçte çalışmaların başlayacağını belirtti. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat