Başkan Atabay, miting havasında adaylığını açıkladı

AYDIN 24 SAAT 23 Ekim 2018 17:31
Videoyu Aç Başkan Atabay, miting havasında adaylığını açıkladı
A
a

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde CHP’den yeniden aday adayı olduğunu miting havasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla duyurdu. Atabay, Didim’e hizmet etmek için bu göreve talip olduğunu belirterek, “Didim’i emmeye kalkışan kenelere karşı sizlerden destek bekliyorum” dedi.  


2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Didim Belediye Başkanı seçilen Ahmet Deniz Atabay, miting havasında düzenlediği basın açıklamasıyla aday adayı olduğunu duyurdu. CHP İlçe binası önünde gerçekleşen basın açıklamasında CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil, Gençlik Kolları Başkanı Atakan Erdoğan yer alırken, Başkan Atabay eşi Tuna Atabay ile birlikte Didimlileri selamladı. Alkışlarla ve sevgi seliyle sahneye çıkan Başkan Atabay’a partililer sloganlarla sahip çıktı.
  “BAŞKANA PANKARTLI DESTEK”
  Basın açıklamasında, “Denizköy başkanla beraber”, “75. Yıl Sanayi Sitesi esnaflarından Özbeyza Mobilya Atabay’ı destekliyoruz”, “Deniz Başkanım Akyeniköy seninle”, “Yalıköy Deniz Başkanla devam diyor” pankartları açıldı. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, konuşmasına 2014 yılında göreve geldiği sürece değinerek başlarken, “Kötü bir mali portre vardı. Gelir gider dengesini kurmak için giderlere baktık ve giderlerin frenlerine bastık. Belediyeyi bugüne kadar yüce Rabbime minnettarım; bugüne kadar personelin maaşını bir gün geciktirmeden yatırdık. Geceleyin yastığımı başıma koyduğumda en büyük mutluluğun bu oldu. Süreçte neler vardı? Büyükşehir Belediyesi (BŞB) Yasası hayatımıza girdi, olağanüstü hal (OHAL) ile karşılaştık. OHAL kapsamında görev yapmaya başladık. Netice itibariyle OHAL'le yaşamaya alıştık. Bu BŞB yasasını en çabuk kavrayan Özlem Başkan ve bürokrat ekibi oldu. Bunun fazlası var eksiği yok. Özlem Başkanın gayretiyle 17 ilçeye eşit hizmet götürüldü. Özlem Başkanın önderliğinde bu süreci aştık, hizmetler de geliyor” dedi.
  “ANKARA’YA GİDİŞ-DÖNÜŞ KADAR YOL YAPTIK”
  Belediyenin birimlerinde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Atabay, “Didim’in en büyük sorunu yollardı. Hormonlu büyüdük. Birçok ilçeden büyük mahallelerimiz var, Efeler mahallesi gibi… Buralara hizmet götürmeye çalıştık. Yol konusunda Ankara’ya gidiş dönüş kadar yol yaptık. İşimiz hizmet, Altınkum’da sağlıklaştırma ve güzelleştirme projesi yaptık. Altınkum’u ve Didim’i seviyoruz. 3,5 ay gibi sürede 102 binaya dokunduk, kötü yapılar oradan kalktı ve esnaflarımızla projemizi el ele bitirdik. Yol yapacağımız yerlerde altyapıda aksaklıkları kendi imkanlarımızla yaptık. Köylerde zeytin toplamaya gidenler için bozuk olan yollar vardı. Traktör geçemeyen yerler vardı, burada şimdi gönül rahatlığıyla gidip geliyorlar. Birçok iş yaptık bunlar ana başlıklar. Yeni parklar yaptık. Spor kompleksleriyle birlikte oyun aktivitelerini içine koyarak nitelikli parklar yaptık. Didimlilerin nitelikli parklara hakkı var. Didim’den bir şey olmaz mantığı yok, yaparsan olur. Mavişehir ve Sedef Koy’a önem verdik. Orada yeni yollar, parklar, sahil düzenlemesi ve spor alanları yaptık” diye konuştu. 
  “İLÇEDE SEZONU UZATMAK İÇİN FESTİVALLER YAPTIK”
  Kültür birimi çalışmalarına değinen Atabay, geçmişten gelen Yazarlar Festivali ve Barış Festivali'ni sürdürdüklerini belirtti. Atabay, göreve geldiklerinde yeni etkinlikleri hayata geçirdiklerine işaret ederek, “Milet Antik Kenti'nde Tales Festivali yaptık. Dünyanın birçok yerinden önemli isimler geldi. Didim’in tanınmasını sağladık Vegan festivaliyle, beslenme tarzımızı anlattık. Didim’in yerlilerinin yaşam ve yemek tarzları bir kitapta topladık. Biz bu otların nasıl yetiştiğini ve yendiğini anlattık. İlkinde 50 bin, ikincisinde 200 bin ziyaretçi geldi Didim’e. Biz Nisan’da yapıyoruz. Neden mi? Sezonu erken açmak için. Orada yüzlerce kişi tezgah açtı, ekonomiye destek oldu. Otellere binlerce insan geldi. Sezonu geç bitiriyoruz ne yaptık? Yarı Maraton Şampiyonası yaptık. İkincisi ve üçüncüsünü yaptığımızda daha iyi anlaşılacak. Triatlon Şampiyonası'nı yaptık. Yelken Derneği ile Yelken Şampiyonası yaptık. Yüzlerce sporcu ve ailesi geldi. 2 binin üzerinde insan geldi. Bunlar hep turizmi canlandırmak için yapılan çalışmalardır. Kadın Uygulamalı Merkezi'ni hizmete açtık. Bu sosyal bir projeydi ve kadınlarımıza sahip çıktık. Kreş açtık, bu dönem Etüt Merkezi açacağız. Çocuklarımız gelip burada ders yapacak. Bunu yapan ilk ilçelerden olacağız. Heykel ve seramik atölyesi açtık. Yerinden üretim yapıyoruz. Yüzlerce kursiyerimiz burada eğitim aldı. Hediye olarak buradan ürettiklerimizi veriyoruz. İmbat, 3. Koy ve Fevzi Paşa planları çok önemliydi. Fevzi Paşa'da 11 sene plan yapılmamış. Tembellik olabilir ama esas rant, plansızlıktan beslenmişler orada. Planın olmadığı yerde ev ve arsa para eder mi? Biz o rantı bitirdik. Bizim turizmde atacağımız en önemli adımın ara noktasıydı. Didim ile Akbük arasında deniz yollarımız olacak. Denizi göreceğiz artık. Sahil yollarımız olacak artık. Apollon Tapınağı içinde 1/25 binlik planlar askıda, ardından 5 binlik planları yapıp kentsel arkeolojik site çevireceğiz. Yoranlılar için bir evi müze haline getirdik ve onunla da ödül aldık” şeklinde konuştu.
  “BİRİLERİ ŞOV YAPIYOR AMA YEDİRMEYECEĞİZ”
  Belediye araçlarıyla ilgili değerlendirme yapan Atabay, “Biz bindiğimiz araçların hepsini yeniledik. Şimdi birileri şov yapıyor ama biz o araçları sizlere yedirmeyeceğiz. Hoş Geldin Bebek projesine başladık. Cenaze hizmetleri noktasında hibe edilen araçlarla hizmet veriyoruz. Biz iyi günde, kötü günde vatandaşlarımızın yanındayız. Biz sosyal demokrat belediyecilik yapıyoruz. Biraz sizlere bunu anlatamadık ama bundan sonra anlatacağız. Çıraklık bitti, ustalık dönemi başlayacak” ifadelerini kullandı. 
  “5 BÜYÜK PROJEYİ BŞB İLE BİTİRECEĞİZ”
  "Kültür Merkezi, 4 bin 500 kişilik Amfi Tiyatro, Otogar, Didim Gençlik Merkezi ve Hobi Evleri yapacaktık. Bizim arazimi yok bunlar için, dosyalar hazırladık. İl, İlçe ve Daire Başkanlığı ve Bakan imzasıyla 5 dosyayı geçirdik. Son imzayı bekliyoruz" diyen Atabay, şunları kaydetti: "Bu 5 dosyanın 3’ünü Aydın BŞB Başkanımız Özlem hanım yapacak. Yaptıktan sonra Didimlilere hediye ediyor. 2’sini biz yapacağız. İkinci dönemde inşallah bunları yaparak halkın hizmetine sunacağız. Biz planları halkın ihtiyacını gidermek için yapıyoruz. En fazla hazine arazileri evet Didim’de ama bu arazileri Didim halkı kullanamayacak durumda olacak. Onu eleştirmiyorum, bu yerler de Hazineden alınıp Özelleştirme İdaresine devrediliyor. Gelecek yıllarda bununla ilgili mücadelemiz ortaya çıkacak. Biz bu mücadeleyi herkes faydalansın diye yapıyoruz. Sizler bu ilçenin insanına ve belediyeye sormadan yaparsanız betonlaşma oluyor ve biz buna karşıyız. Didim’de sivil toplum kuruluşları kendi aralarında örgütlendiler ve Didim’i betona çevirmek isteyenlerin karşısındayız dediler, helal olsun onlara. Didim’e planlarda 2 üniversite koyduk. Üniversite bölgelerini geliştiren yerler. Bizler parselleştirilen ve özelleştirilen yerler istemiyoruz. Güzel bir kent için Didim’e sahip çıkacağız."
  AKBÜK’ÜN ALTYAPISI İÇİN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR
  Didim’de Engelliler için plaj yaptıklarını belirten Başkan Atabay, şarj üniteleri de koyduklarını söyledi. Sokak hayvanları için barınak çalışmasının sürdüğünü belirtip daha büyük bir yer yapma sözü veren Atabay, Fevzi Paşa Mahallesi'nde de üstyapı çalışmaları yaptıklarını aktardı. Akbük’e bir dünya cenneti yapmak için söz verdiklerini belirten Atabay, Aydın BŞB tarafından kanalizasyon çalışmasının başlatıldığını ifade ederek, “Altyapının yüzde 40'ı tamamlanmış durumda. Kanalizasyon yapıyor BŞB. Buradan bu adımı atan ve 42 milyonluk yatırım yapan Özlem Başkanıma teşekkür ediyorum. Altyapı bittikten sonra sinek sorunu çözülecek. Kaldırımlar ve sokaklar yapılmaya başlanacak. Fevzi Paşa Mahallesinin ve Didim’e bağlantısı için kanalizasyon ihalesi yapıldı. 2 sene içerisinde tüm çalışmaların tamamlanması bekleniyor. Bunu da kısa sürede yapacağız” dedi.
  “GIYBET DEĞİL HİZMET EDİYORUZ”
  Didim’e hizmet için talip olduklarını belirten Atabay, “Biz hizmet etmek istiyoruz. Bir de gıybet yapanlar var. Dedikodular, arkasından konuşmak vicdansızlık gibi. Biz gıybet tarafında değil hizmet tarafındayız. Biz insanı, insan olduğu için seviyoruz. Biz yaptıklarımızla gurur duyuyoruz, yapacaklarımızla da duyacağız. Her yerde olduğu gibi Didim’de de keneler var. Kene ne yapar? Kene kan emer. Benim dava bunlarla, ben Didim’in kanını emdirmeyeceğim. Didim temiz kalacaktır. Biz bunla mücadele ediyoruz. Bu mücadelede bana ve Didim’e destek veren STK’lara canı gönülden teşekkür ediyorum. Didim için bu mücadeleye devam etsinler. Beni bu göreve layık gören Başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm yöneticilerime ve partime teşekkür ediyorum. 96 yıldır ayakta olan bu ulu çınar bu ülkeye hizmet etmeye devam edecektir. Çünkü onun varlığı yeter. Son zamanlarda Ulu Önderimizin en yakın arkadaşı İsmet İnönü’ye söylenen lafları kınıyorum. O insanlar bu toprakları vatan yapabilmek için göğüs göğüse çarpıştı, bu insanlara laf söylenir mi? İsmet Paşa'nın dediği gibi, namussuzlar kadar namuslular da cesur olmadıkça, bu ülke müreffeh olamaz. Biz onlardan daha namusluyuz ve bu ruhla savaşıyoruz. Biz burada olduğumuz sürece Didimlilerin hakkını yedirmeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, pislik atıp iftira atsınlar hodri meydan, ben Didimlilerin hakkını yedirmeyeceğim. Bana destek veriyor musunuz? Var olun, hepinize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Atabay, daha sonra partililerin ve Didimlilerin tebriklerini kabul etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat