BAŞKAN ATAY, ÜLKÜCÜ ŞEHİDİ UNUTMADI!

TÜRKİYE 20 Şubat 2020 19:45
Videoyu Aç BAŞKAN ATAY, ÜLKÜCÜ ŞEHİDİ UNUTMADI!
A
a

5 yıl önce şehit edilmişti..

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, Ege Üniversitesi’nde teröristler tarafından şehit edilen Ülkücü Fırat Çakıroğlu’nu unutmadı. 5 yıl önce yaşanan olayda 1991 doğumlu Ülkücü Fırat Çakıroğlu karşıt görüşlü öğrenciler tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, “Ege Üniversitesi'nde 5 yıl önce yaşanan terör olayında hayata gözlerini yuman Fırat Çakıroğlu'nu rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Fırat Çakıroğlu kimdir?

Fırat Çakıroğlu ölümünün üzerinden geçen 5 yılda rahmet ile anılmaya devam ediyor. 1 Ocak 1991 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde dünyaya gelen Fırat Çakıroğlu, Öğretmen olan annesinin Diyarbakır'a tayininin çıkması üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır'da geçirdi. Daha sonra İzmir Ege Üniversitesi Edebiyat Bölümü'nü kazanan Fırat Çakıroğlu Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi. İşte Fırat Çakıroğlu hakkında merak edilenler...

Fırat Çakıroğlu cinayeti, 20 Şubat 2015'te Ege Üniversitesi'nde başlayan karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sonrası Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli öğrencinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıdır. Olay sonrası yapılan yargılamalarda, Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Nurullah Semo tutuklandı

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, karşıt görüşlü öğrenciler ile girdiği tartışma sonucu bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden ülkücü Ege Üniversitesi öğrencisi.

1 Ocak 1991 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde doğdu. Babası Fuat Mahir Çakıroğlu ile annesi Özlem Çakıroğlu'nun tek evladı. 1996 yılında öğretmen olan annesi Özlem Çakıroğlu'nun Diyarbakır'a tayini üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır'da geçirdi. CHP'li bir ailede yetişmişti. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf Öğrencisiydi. Aynı fakültede formasyon dersleri alıyordu. Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi.

Ölümü üzerine Fırat Çakıroğlu'nun adı, Tarsus'ta adına açılan spor merkezine, Nazilli'de bir parka verilmiştir. Elvankent'te de adına bir hatıra ormanı oluşturulmuştur. İzmir'in Menderes ilçesinde bir spor tesisine ve Aliağa ilçesinde yapılan bir parka, Manisa'da bir kavşağa adı verilmiştir.

Cinayetin sanığı Nurullah Semo, 880 gün süren yargılanma döneminden sonra terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.1000
icon
Oğuzhan 21 Şubat 2020 12:04

Karşıt görüşlü öğrenciler tarafından öldürüldü değil terör yandaşları tarafından şehit edildi!

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat