BAŞKAN ATAY BİRGÜN HEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİR

AYDIN 24 SAAT 9 Ekim 2019 00:00
A
a

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ilk toplantısında geçtiğimiz cuma saldırıya uğrayan CHP Efeler İçe Başkanı Polat Bora Mersin’in geçtiğimiz hafta saldırıya uğraması üzerine konuşma yaptı.

Atay yaşanan olayı kınayarak yaptığı konuşmada AK Partili ve MHP’li belediye meclis üyelerinin bulunduğu sıralara dönerek, “Bu olay yarın hepimizin başına gelebiilir” dedi.
Atay, “İlçe başkanımızın evinin önünde tuzak kuradak kalleşce saldırıya uğramasından dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Bu saldırı sanmayıın ki sadece CHP Efeler ilçe başkanına yapılmıştır. Bu saldırı siyaset yapan herkese yapılmış bir saldırıdır. Eğer bu anlayış egemen olursa bugün bizim ilçe başkanımızın başına gelenler bir gün hepimizin başına gelebilir.  Öncelikle bu konuda hepimizin duyarlı olup gereken tepkiyi göstermemiz gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.
Atay ilçe başkanları Mersin’e yapılan saldırıdan sonra kendilerini arayanlara da tek tek teşekkür etti.
Atay,  Sayın Vali’mize teşekkür ediyorum. Sayın milletvekillerimizin hepsine teşekkür ediyorum. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin eski milletvekillerine de teşekkür ediyorum. Siyasi parti ayrımı gözetmeksizin kuruyorum bu cümleleri 1,5 saat içinde failleri buldukları için emniyet müdürümüze de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Kaymakam Bey’e de teşekkür ediyorum” dedi.
KINAMAYANLARA GÖNDERMEDE BULUNDU
Konuşmasının devamında konuyla ilgili olarak herhangi bir kınamada bulunmayan diğer parti temsilcilerine göndermede bulunan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay şunlaru söyledi, “Ama üzülerek söylemek istiyorum ki bazı kesimlerden gereken tepkinin gösterilmemiş olması büyük bir üzüntü verici olaydır.”
ÖLÜMDEN BİLE KORKMUYORUZ
Fikirlerle öne çıkamayanların kaba kuvvetle öne çıkmak istemeleri durumunda siyasi tarihte örnekleri olduğundan söz eden Atay, “Öyle bir tokat yerler ki; inanın çok büyük bir hazin ve hüzün içinde siyasi yaşantılarını sonlandırırlar. Parlamentodada bulunmuş bir ağabeyiniz ve büyüğünüz olarak parlamentodaki kavgalarda çok öne çıkanlar bir daha aday bile gösterilmemişlerdir.  
Bu arkadaşlarımız kendi güçlerini fikirlerinden değil de tahrik ettikleri o gencecik çocuklarla yapmaya çalışırlarsa eğer inanın ki bizi korkutmak bir yana hiçbir şekilde amaçlarına ulaşamayacaklardır. Biz herkesin şunu çok iyi bilmesini istiyoruz. Hiçbirşeyden korkmayız. Ölümden bile korkmayız ölümden. Bu arkadaşlarımızı tahrik edenlerin yargı önünde hesap vereceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat