Başkan Çankır’dan 19 Mayıs mesajı

AYDIN 24 SAAT 19 Mayıs 2020 11:56
Videoyu Aç Başkan Çankır’dan 19 Mayıs mesajı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çankır mesajında şu ifadeleri kullandı:

19 Mayıs 1919 Türk Ulusunun uyandığı ,işgalcilere başkaldırdığı, saraya ve sultana karşı yeniden ayağa kalktığı gündür. İstanbul’dan Samsun’a başlayan yolculuk varını yoğunu kaybetmiş yoksul ve bitap düşmüş bir halkın esarete boyun eğmeyen, hürriyet ve bağımsızlığı tek hedef olarak gören Mustafa Kemal  Atatürk önderliğinde varoluş hikayesinin başlangıcıdır.
19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ ün  Samsun’a attığı ilk adım; bu topraklarda hem bir kurtuluş mücadelesinin başlangıcı, hem de modern Türkiye  Cumhuriyetinin ilanına giden sürecin ilk adımıdır.
Milli değerlerimizin birleştirici olduğu bu özel bayramlar karanlık gecede ve en zor günde dahi ülkemizin dört bir yanını aydınlatan umudun ve aydınlığın öncüsüdür. 101 yıl önce memleketin her köşesinde bir kıvılcım ile parlayan umut, bugün bir ateş topu olup ülkemizi ve geleceğimizi aydınlatmaktadır."
Bu özel günde bir kez daha belirtmek isterim ki bu memleketin insanlarının ve özellikle gençlerinin umudunu kaybetmeye hakkı yoktur. Geçmişimizde var olan Cumhuriyet için verilen mücadele örnekleri bugün bizlere yol gösterici olacaktır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu bayram da bir kez daha gençlere en çok değer veren, onları önemseyen, geleceklerini aydınlatmak için var gücümüzle çalışan parti olmamız bizlere ayrı bir mutluluk veriyor. Cumhuriyetin yılmaz bekçileri, geleceğimizin sahipleri gençlerimize her daim güveniyor ve inanıyoruz.
Saray hükümeti zihniyeti Cumhuriyet kazanımlarını yok etmeye, gençlerimizin geleceklerine ipotek koyup özgürlük, demokrasi ve adaletten yoksun bir Türkiye inşa etme çabasına dün olduğu gibi bugün de devam ediyor. Gençleri ayrıştırma, gençlerin fikir ve düşüncelerini hapsetme çabasının bugün ne kadar başarılı olduğunu düşününler olsa da 19 mayıs 1919 ‘da olduğu gibi yine yanılacaklar.Çünkü bazı hikayeler vardır asla bitmez, bazı gerçekler vardır asla değişmez.
Bu vesile ile ülkemizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerim ile kutluyor, Başta Ebedi liderim Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyor, tüm gazilerimizi saygılarımı sunuyorum.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat