Başkan Çankır’dan Anneler Günü mesajı

AYDIN 24 SAAT 10 Mayıs 2020 15:27
Videoyu Aç Başkan Çankır’dan Anneler Günü mesajı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında duygu yüklü ifadeler kullanan Başkan Çankır, “Anne, samimiyetin, karşılıksız sevmenin, fedakârlığın, hiçbir tanımın ifade edemeyeceği duygusal bağın, sınırsız şefkatin, bitimsiz sevginin, benliğini varlığımızla bütünlemenin sembolüdür” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Çankır, “Güçlü anne, güçlü aile; güçlü aile, güçlü toplum demektir. Annelerimiz, bizim gerçek güzelliğimiz, gerçek değerimiz, zenginliğimizdir. Maalesef ülkemizde kadına yönelik şiddetle birçok annemiz hayatını kaybetmeye, psikolojik olarak zor günler geçirmekte, sosyal ve ekonomik özgürlüğünü kaybederek muhtaç durumda bırakılmaya devam ediyor.  Annelerimiz sadece yetiştirdikleri evlatlarına verdikleri sevgi ve eğitim ile değil, çocuklarının geleceği adına verdikleri cumhuriyet ve özgürlük mücadelesiyle de ülkemizin ve bizlerin en büyük güvencesi olmuştur. Bu ülkenin fedakâr anneleri ve kadınları kadar, ülkesinin bağımsızlığı, kurtuluşu, gelecek nesillerin huzuru ve güvenliği için mücadele vermiş hiçbir ülke kadını yoktur” dedi.

Kadınların özgür olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Çankır, “Bu ülkenin gelecekteki yöneticilerini, bilim insanlarını, sanatçılarını, sporcularını yetiştirecek kadınlarımızın özgürlüğü, sosyal ve ekonomik bağımsızlığı bizim için olmazsa olmazdır. Annelerimizin çocuklarını okula gönderirken güvenliğinden ve alacağı eğitimden endişelenmediği, çocuklarının ihtiyacını karşılamakta sıkıntı çekmeyeceği, annelikten ve kadınlıktan gelen tüm haklarını kullanabilecekleri, erkek egemen bir toplumda baskı altında yaşamayacakları bir Türkiye mümkün. İşte bu yüzden Cumhuriyet Halk Partisi ise hiçbir annenin evladının yatağa aç girmemesi için, hiçbir annenin evladının işsiz kalmaması için, hiçbir annenin evladının eğitimden mahrum kalmaması için, hiçbir annenin evladının adaletsizliğe maruz kalmaması için çok çalışmaktadır” dedi.

Şehit, Gazi anneleri ve Zübeyde Hanımı unutmayan Başkan Çankır, “Türkiye'yi yeniden cumhuriyetin ve demokrasinin ışığıyla yükseltmek için yola çıkmışken biliyoruz ki, artık çocuklarının geleceğinden, eğitiminden, işsiz kalma korkusundan kurtulmak isteyen anneler ile birlikte bu mücadeleyi verecek, kadınlarımız ve annelerimizin özlediği Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bu vesile ile başta ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü yetiştiren Zübeyde Hanım ile şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın anneler gününü en içten dileklerim ile kutluyorum” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat