Başkan Çankır’dan Hüseyin Aksu’ya çok sert tepki

AYDIN 24 SAAT 27 Nisan 2020 23:40
Videoyu Aç Başkan Çankır’dan Hüseyin Aksu’ya çok sert tepki
A
a

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla AK Parti’li Hüseyin Aksu’ya çok sert tepki gösterdi.

Hüseyin Aksu’nun CHP’yi hedef alan sözlerine tepki gösteren Başkan Çankır açıklamasında şu ifadeleri kullandı :

Aydınımızda belediye başkanlığı yapan Hüseyin Aksu bugün ya gündeme gelebilmek için yada hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında kendisine uğraş bulmak adına haddini aşan açıklama yaparak, Türkiyemizin kuruluşunun ve kurtuluşunun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisine  dil uzatmış, partimizin geçmişte ve günümüzde Cumhuriyet ve bağımsızlık uğruna verdiği  mücadeleleri yok sayarak siyaseten yine sınıfta kalmıştır.
Koltuğa oturmak, tekrardan seçilmek adına siyasi partilerin kapısını aşındırarak adaylık çalışması yürüten kendileri, siyasi ideolojiden, sosyal demokratlıktan ve fırsatçılıkdan dem vurmakta, önümüzdeki süreçte kendini bir yere atmaya çalışmaktadır. Aydın kamuoyu Hüseyin Aksu'nun olmayan siyaset çizgisini bildiği için yaptığı açıklamalara da itibar etmemektedir.
Yerel siyasette iktidar partisinin halkın faydasına hiçbir işte öncü olmadığı gibi her söylemleri saray kaynaklı olduğundan bu konudaki başarısızlıktan kendine pay çıkartıp acaba Akp İl Başkanlığı için kendine yol mu yapmaktadır? İl Başkanı olursam belediye başkanı, milletvekili, bürokrat yada ihale kaparım düşüncesine mi girmektedir? Bu soruların cevabı için tabi ki zaman gerekmekte ama bilmeleri gereken bir şeyi hatırlatma fayda görüyorum. Topunuz gelin. Köklerini Kuvayi Milliye ruhundan alan dün, bugün ve yarın hak, hukuk ve adalet şiarından asla vazgeçmeden Cumhuriyetin, adaletin, demokrasinin yıkılmaz kalesi Cumhuriyet Halk Partisine böyle yakışıksız söylemlerde bulunması Nasrettin Hoca misali göle maya çalarak ya tutarsa hesabından öteye geçmemektedir.
Uzak değil bundan üç hafta öncesinde Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin korona virüsden dolayı maddi sıkıntıya düşen vatandaşlarımız için başlatmış olduğu ve AKP hükümeti tarafından durdurulan yardım kampanyasını Hüseyin Aksu duymamış mıdır yada, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun Aydın'da kimse aç yatağa girmeyecek diye kurduğu AYBA 'dan habersiz midir. Aslında  Hüseyin Aksu yukarıda saydıklarımı bilmesine karşın siyasi ikbali için aday adaylığı başvurusunda bulunduğu AKP'ye şirin görünmek adına açıklamalar yapmaktadır. Kendi siyasi ikbali için gerçekleri söyleyemeyenlerin sosyal demokratlık dersi vermeye çalışmasından da olsa olsa komedi filmi olur. Bu filmde oynamak için dahi aday olsa kendisine verilecek rol figüranlıktır.
Sosyal demokratlığı kendisi Aydın halkına sorsun, İstanbul'a sorsun, Ankara'ya İzmir'e Adana'ya sorsun. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yönettiği şehirlerde yaşayan halka sorsun. Aldığı cevaplarla sosyal demokratlığın ne olduğunu nasıl yapıldığını öğrenecektir. Her partiye gidip geldiği için her partiden vicdan muhasebesi yüksek tanıdığı  insanlara sorsun belediyelerimizin halka hizmet odaklı nasıl çalıştığını, nasıl hizmet ettiğini eminim gereken cevabı alacaktır.
Cumhuriyet Halk Partisi yatırımın yanında, rantın karşısındadır. Cumhuriyet Halk Partisi halk için proje üretir yandaşlar için değil. Paylaşmak için, adalet için sosyal demokrasi için üretmek için halkımızın huzuru ve refahı için vardır Cumhuriyet Halk Partisi. Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisinde kuruluş ilkelerinden taviz vermeden yoluna devam eden asırlık bir çınardır Cumhuriyet Halk Partisi. Bu çınarın gölgesi dahi bazı anti sosyal demokratları rahatsız etmeye, halkına ise güven verip Cumhuriyet dolu yarınla umutla bakmasına yeter.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat