Başkan Çankır’dan MHP’li Alıcık’a sert tepki

AYDIN 24 SAAT 29 Ocak 2021 19:15
Videoyu Aç Başkan Çankır’dan MHP’li Alıcık’a sert tepki
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın Söke ve Efeler Belediyesi ile ilgili yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Başkan Çankır, “Kendi evini temizlemeden başkasının evinin içine burnunu sokanları pek sevmezler” dedi.

Başkan Çankır, MHP’li Alıcık’ı sert sözlerle eleştirdiği açıklamasında, “Akp'nin ortağı Mhp Aydın İl Başkanı'nın Söke ve Efeler Belediyelerimiz ile yaptığı açıklamalarla yaratmaya çalıştığı algı ve yıpratma çabaları beyhudedir. Yerel seçimlerde Söke ve Efeler ilçemizde halk derman belediyecilikten yana tavrını koymuş, CHP için duydukları güveni belirtmişlerdir. Mhp İl Başkanının bizim partimizden Söke ve Efeler Belediyelerine partimizin adayı olacak kişileri açıklaması gerçekten trajikomiktir. Kendi evini temizlemeden başkasının evinin içine burnunu sokanları pek sevmezler. Sayın Başkana tavsiyem bizim iç işlerimizden önce kendi partisinin iç işlerine ve kendileri birlikte ortaklarının ülkeyi nasıl uçuruma sürüklediklerine kafa yormasıdır” ifadelerini kullandı.

‘Yaptıkları hizmetler ile şimdiden sizleri rahatsız ettiklerinin farkındayız’

Açıklamasının devamında CHP’li Tuncel ve Atay’ın Cumhuriyet Halk Partili olduğunu vurgulayan Başkan Çankır, “Hem Söke Belediye Başkanımız Levent Tuncel, hem de Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay Cumhuriyet Halk Partilidir. Derman belediyecilik anlayışı ile halk ile iç içe çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Yaptıkları hizmetler ile şimdiden sizleri rahatsız ettiklerinin farkındayız. Kendi gözündeki merteği görmeden başkasının güzünde çöp aramaya kalkmayın.Bir milletvekili bile çıkaramamış bir partinin bu tedirginliğini de anlayışla karşılamaktayız. Lakin siyaset halk için yapılır. Koltuk için değil. O yüzden önceliğiniz ne ise siz onu konuşun bizde önceliğimiz olan halkın sorunlarını. Gündemi de böyle boş konularla yormayın.  Sayın başkan önce halkı, sonra kendinizi düşünün. Partinizi zaten artık ortağınız bile düşünmüyor. Gündem dışı açıklamalar ile ekonomi, işsizlik, pandemi konusunda yetersizlik, adalet gibi ülkenin temel ve gerçek gündemi unutturmaya, görmezden gelmeye çalışmayın. Ziyaret ettiğiniz ilçelerde asıl gündem olan esnafın çaresizliğini çiftçinin icra dertlerini konuşunda en azından hemşehrilerime bi katkınız olsun” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat