Başkan Çankır Koçarlı Belediyesi’ne tepki gösterdi

AYDIN 24 SAAT 7 Ağustos 2020 11:26
Videoyu Aç Başkan Çankır Koçarlı Belediyesi’ne tepki gösterdi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Koçarlı’da yaşanan çöp sorunuyla ilgili Koçarlı Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı AKP’li Nedim Kaplan’a tepki gösterdi. Başkan Çankır, “Bir ilçenin girişine toplanan çöpleri dökmek akla ziyan bir durumdur” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Çankır, “Küresel bir salgın olan Covid-19 döneminde halk sağlığını ve hijyen koşullarını azami seviyede korumak, artık her yurttaşın görevi haline geldi. Ancak görüyoruz ki bazı kurumlar halk sağlığını ciddi şekilde tehlikeye atıyorlar. AKP'li Koçarlı Belediyesi, vizyonsuzluğunu ummadığımız bir boyuta çıkartarak, topladıkları çöplerini ilçenin girişindeki garajın yanına dökmeye başlamıştır. Bir ilçenin girişine toplanan çöpleri dökmek akla ziyan bir durumdur.  Ne gönül, ne de akıl bu yapılanı bir belediyecilik hizmeti olarak göremez. Bir belediye başkanı halkına ve ilçesine bu şekilde hizmet edemez” dedi.
Koçarlı halkının çöp kokusunu hak etmediğini ifade eden Başkan Çankır, “Basında çıkan, sosyal medyada yayılan bu görüntülerle güzide ilçemiz Koçarlı böyle anılmamalıdır. Covid-19 salgını sebebiyle tüm yetkililer hijyen ve temizlik diye sürekli açıklama yaparken, bu hizmet anlayışı ile ilçeyi çöp kokusuna mahrum bırakmak, sıcak yaz aylarında halka yapılan eziyettir. Koçarlı halkı bunu asla hak etmiyor. Gönülsüz belediyecilik anlayışı ilçenin girişlerine çöp döküyor, aynı anlayışın vekili gidip sahilleri gözetliyor, bir diğeri ise Ankara'daki yerine sağlamlaştırmak için Aydın'ı umursamıyor. Halkın derdiyle dertlenmediğiniz için olmuyor, yapamıyorsunuz, başarılı olamıyorsunuz! Halka hizmet noktasında çok ama çok eksiksiniz” dedi.

Başkan Çankır açıklamasının devamında şunları söyledi;

Büyüklerinizin yolundan gidiyorsunuz ama o yol doğru bir yol değil. Sizlere tavsiyem Millet İttifakı belediyelerini takip etmeniz ve onların aydınlık yolundan gitmeniz. Eğer tavsiyemi dinlerseniz seçimlerden sonra en azından şimdikinden daha kötü anılmazsınız.
Vatandaşlarımız adına Koçarlı’daki konunun takipçisi olacağımızı buradan bildiriyor, ilkel çöp depolama işine derhal son verilmesi çağrısında bulunuyorum.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat