Başkan Çerçioğlu’nun CHP heyeti ile birlikte Kıbrıs programı devam ediyor

AYDIN 24 SAAT 22 Kasım 2021 15:10
Videoyu Aç Başkan Çerçioğlu’nun CHP heyeti ile birlikte Kıbrıs programı devam ediyor
A
a

Bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden CHP heyetinin programı devam ediyor. KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı mezarı başında anan heyet, Girne Boğaz Şehitliği’ne ziyarette bulundu. Başkan Çerçioğlu şehitlik ziyaretinde Çineli Şehit Mustafa Bakar’ın da kabrini ziyaret ederek dua etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden CHP heyetinin programı devam ediyor. KKTC ziyareti kapsamında kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Girne Boğaz Şehitliği ziyareti yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yer aldığı heyet, Denktaş ve şehitlerin ruhu için dua etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Çerçioğlu, “Genel Başkan Yardımcımız Sn.Seyit Torun, Büyükşehir Belediye Başkanlarımız ve Sn. Serdar Denktaş ile birlikte KKTC'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ı anıt mezarında ziyaret ettik. Merhum Denktaş'a ve tüm kahraman şehitlerimize şükranlarımızı sunduk” ifadelerini kullandı.

Fazıl Küçük’ün anıt mezarına ziyaret

CHP heyeti ardından, Kıbrıs Türkleri ile Kıbrıs Rumlarının ortak kurduğu Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Fazıl Küçük’ün anıt mezarını ziyaret etti. 

CHP heyetinin KKTC programı devam ediyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat