Başkan Dinç vaka sayıları üzerinden iktidarı eleştirdi

AYDIN 24 SAAT 23 Ekim 2020 13:38
Videoyu Aç Başkan Dinç vaka sayıları üzerinden iktidarı eleştirdi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, iktidarın vaka sayılarını gizlediğini belirterek, “Halkımız gerçek verileri öğrense daha tedbirli davranmaz mı?” dedi.

Başkan Dinç açıklamasında, “Ülkemizin ve dünyamızın Covid-19 Pandemisi ile mücadelesi devam ediyor. Ne yazık ki Sonbahar ile birlikte tüm ülkelerde vaka sayılarındaki tırmanış devam ediyor. Ancak Covid-19’un yanında İktidarın Sağlık Politikalarını eline yüzüne bulaştırdığı bir dönemden geçiyoruz. Millete bir maske dağıtamayanlar bugün ise vaka sayıları üzerinden toplumumuzu kandırmaya çalışıyorlar. Ülkemizin yarısı kadar nüfusu olan İspanya’da, Polonya’da vaka sayıları 1 milyonu aşmışken, İzmir kadar nüfusu olmayan Çek Cumhuriyeti’nde ve Slovenya’da günlük vaka sayıları 10 binin üzerine çıkmışken ne yazık ki İktidar halkımızdan gerçekleri saklayarak Covid-19’la mücadelede toplumumuzu kandırmayı tercih ediyor. Halkımız gerçek verileri öğrense daha tedbirli davranmaz mı?” dedi.
CHP’li Dinç iktidarı sert sözlerle eleştirdiği açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:
Testi pozitif çıkan yurttaşlarımızı günlük tablolara dahil etmeyip yalnızca ağır hastaların sayısını 2 bin olarak önümüze sunanlar bu toplumu kandırmanın yanında can sağlığını da tehlikeye atıyor. Daha dün İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanını salgınla mücadele kapsamındaki toplantıya çağırmayıp Salgın sürecinde dahi ülkeyi kutuplaştıran, Halk Sağlığını yok sayanlardan Milletimiz bunların hesabını soracaktır. İktidar olmanıza rağmen CHP’li Belediyelerin çeyreği kadar bu millete salgın boyunca yararınız olmadı. Şimdi de gerçekleri saklayarak insanlarımızı salgının ve ölümün kucağına itiyorsunuz.
Ülke ekonomisindeki kırılganlık vatandaşlarımızın sağlığının önüne geçmiş vaziyette. En az Covid-19 kadar Türkiye toplumuna zararı olan bu iktidara karşı milletimiz nasıl maske ile pandemiden korunuyorsa, önüne çıkan ilk sandıkta da AKP’den öyle kurtulacaktır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat