Başkan Ekiz: İktidar sorumludur

AYDIN 24 SAAT 3 Ekim 2020 11:25
Videoyu Aç Başkan Ekiz: İktidar sorumludur
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz basın açıklaması yaptı. Dün Aydın’da imam nikahlı eşi tarafından katledilen Sinem Kaya’nın ölümünden iktidarı sorumlu tutarak İstanbul Sözleşmesini işaret etti.

Başkan Ekiz açıklamasında, “Bir kadın cinayeti daha geliyorum dedi ve geldi. 33 yaşındaki Sinem KAYA, devletine güvenerek ve sığınarak koruma tedbiri aldırdığı Dinçer ÖZDEN tarafından şehrin ortasında ateşli silahla katledildi. Affedici ve iyi hal indirimli yasalar Sinem'in aramızdan koparılmasına, umutlarının ve geleceğinin sönmesine sebep oldu. Bisikletle tek başına işe gitmek polemikleriyle uğraşan güvenliğimizden sorumlu devletin tepesindekiler; kadınlar tek başına ölüyor farkında mısınız?
Yasa koyucular ve uygulayıcılar Sinem'in sesini duyabilseydi, o şimdi hayatta olacaktı. İstanbul Sözleşmesi'nin kadını koruduğunu, hayata bağlı tuttuğunu dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık, nefesimiz yettiğince anlatmaya devam edeceğiz. Ta ki bu kadın şiddeti ve cinayetleri durana kadar. Kadınların uğradığı şiddet ve cinayetten, bugün herkesin rahatça şehrin içinde silahla dolaşabilmesinin irdelenmesi yerine, İstanbul Sözleşmesi'ni tartışmaya açıp kaldırılmasına çalışan iktidar sorumludur. Ben, Sinem Kaya’ya Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum ve ailesine Sinem'in davasının takipçisi olacağımızın sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat