Başkan Günel : Yasak uygulamamız toplum sağlığı için tedbir amaçlıdır

AYDIN 24 SAAT 20 Nisan 2020 10:33
Videoyu Aç Başkan Günel : Yasak uygulamamız toplum sağlığı için tedbir amaçlıdır
A
a

Aydın’ın İncirliova’ya bağlı Acarlar Mahallesi’nde 5 kişide koronavirüs tespit edilmesi ve 22 evin de karantinaya alınması sonrası Kuşadası’nda konuyla ilgili tedbir amaçlı önlemler alındı. 

Nüfusunun neredeyse tamamı hal esnafı ve pazarcı olan Acarlar Mahallesi'nde 22 evin karantinaya alınmasından sonra tedbir amaçlı olarak geçici süre ile Kuşadası’na karantina bölgesinden pazarcı girişleri yasaklandı. Yasaklamanın bugünden itibaren Kuşadası ilçe sınırları içinde açılan tüm açık halk pazarlarında geçerli olacağı belirtildi.

HER ZAMAN PAZARCI ESNAFIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel yasaklamanın COVİD 19 salgınıyla mücadele kapsamında geçici süre ile alınan bir tedbir kararı olduğunun altını çizerek, “İncirliova ilçemizin Acarlar mahallesinde ortaya çıkan vakalar ve 22 hanenin de karantinaya alınması sebebi ile ilçemiz de tedbir amaçlı olarak bu kararı aldık. Toplum sağlığını korumamız şu anda en önemli görevlerimizden biridir. Süreç normalleştiğinde karantina bölgesinde ki pazarcı esnafımıza da kapımız açık olacaktır. Acarlı pazarcı esnafımızın da her zaman yanında olacağız. Acarlar’da uygulanan karantina süresinin bir an önce bitmesini ve vaka tespit edilen vatandaşlarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını ümit ediyoruz” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat