Başkan Günel’den “İYİ” cevap

AYDIN 24 SAAT 1 Temmuz 2020 18:36
Videoyu Aç Başkan Günel’den “İYİ” cevap
A
a

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Millet İttifakı’nda anlaşmazlık yaşandığı yönündeki iddialar ile ilgili olarak “Millet İttifakı laik, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesidir. Bu ittifakın sona ereceğine ilişkin söylemler kasıtlıdır” dedi.

Millet İttifakı’nda “çatlak” yaşandığı yönündeki iddialar ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Başkan Ömer Günel, programları birbirinden farklı olan partilerin ülke çıkarları için bir araya gelerek oluşturduğu ittifakların demokratik yaşamın önemli bir parçası olduğuna dikkat çekerek “Millet İttifakı’nda sorunlar yaşandığı ve sona ereceğine ilişkin iddialar siyasi kasıt taşımaktadır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nda sorun bulunmadığını defaatle ifade etmiş olmasına rağmen bu iddiaların ısrarla gündemde tutulmaya çalışılması söz konusu çabanın amaç ve mahiyetini açıkça ortaya koymaktadır. Millet İttifakı, laik, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi konumundadır” dedi.

“ESAS OLAN SİYASİ NEZAKET VE GÜVEN İLİŞKİSİDİR”

Kuşadası’nda 30 Mart yerel seçimlerine Millet İttifakı’nın ortağı İYİ Parti ile birlikte girdiklerini anımsatan Başkan Ömer Günel şöyle dedi: “Kentimizin çıkarına olan tüm konularda İYİ Partili meclis üyelerimizle büyük bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Siyasi nezaket ve karşılıklı güven ilişkisi içerisinde Kuşadası’nın gelişimi ve geleceği için birlikte hareket ediyoruz. Son olarak İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı ve meclisimizin İYİ Partili üyesi Sayın Hayati Atlı’ya başkan vekilliği görevini bırakmış olmamın, aramızda bulunan uyumun ve güven ilişkisinin en önemli göstergesi olduğunu düşünüyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat