Başkan Gürbilek’ten Ahmet Çalım’a tepki

AYDIN 24 SAAT 3 Temmuz 2020 18:26
Videoyu Aç Başkan Gürbilek’ten Ahmet Çalım’a tepki
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yapılan skandal paylaşıma tepki gösterdi. Başkan Gürbilek, “KESO Başkanı Ahmet Çalım’ın sorumsuzca ve sadece ucuz siyaset mantığı ile yaptığı açıklamayı bir kez daha kınıyor, değerlendirmeyi kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in talimatıyla pandemi döneminde iş yerlerini açamayan belediye kiracıları ile pazar yerini açamayan pazar esnafının kira borçlarının alınmamasına karar verilmişti. Daha sonra Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yapılan teşekkür paylaşımında Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in adı kullanılmamış, belediye meclisine teşekkür edilmişti.

Skandal paylaşım sonrası ilk tepki CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’ten geldi. Başkan Gürbilek, “Kentimizde faaliyet gösteren binlerce esnafın temsilcisi konumunda olan Kuşadası Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Çalım’ın son dönemlerde siyasi bir karalama kampanyasının parçası haline geldiğini üzülerek görmekteyiz. Pandemi sürecinin en başından beri ilçemizdeki tüm esnaf ve sanatkarları korumaya yönelik adımlar atan Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’in icraatlarını hiçe sayarak, temsil ettiği üyelere karşı sorumsuz açıklamalarda bulunan Ahmet Çalım, bu tarzından derhal vazgeçmelidir. İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde en mağdur olan kesimlerin başında gelen esnaf ve sanatkârların çıkarlarını korumakla yükümlü bir meslek örgütü başkanı olan Ahmet Çalım’ın, var olma sebebini ve asli sorumluluğunu unutarak kent siyasetine yön vermeye çalışan bir aktör haline gelme çabasını kınıyoruz. Elbette ki arzu eden herkes siyasi arenada görev üstlenebilir. Ancak temsilcisi olunan sivil toplum kuruluşlarının ve meslek örgütlerinin ardına gizlenerek girişilen siyasi hamlelerin kentimizde karşılık bulacağını düşünmek öngörü yoksunluğundan başka bir şey değildir. Ahmet Çalım, ya temsil ettiği STK’nın sorumluluğunu taşıyacak ya da o makamdan istifa ederek siyaset yapacaktır” dedi.

Siyaset yapmak isteyenin siyaset arenasına inmesini isteyen Başkan Gürbilek, “Kentimiz Kuşadası, Ömer Günel’in başkan olarak seçilmesinin ardından uzun yıllardır hasret kaldığı hizmetlerle tanışmıştır. Göreve geldiği gün itibari ile seçim sürecinde söz verdiği gibi pazar yeri kiralarında % 30 indirim sağlayan, pazaryeri alanlarını düzenleyen, pandemi sürecinde sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda yürüttüğü çalışmalarla hiçbir kesimin mağdur olmasına izin vermeyen Belediye Başkanımız Ömer Günel, son olarak pazar yeri esnafı ve belediye kiracıları ile ilgili önemli bir kararın alınmasına ön ayak olmuştur. Kuşadası Belediye Meclisi’nde Başkan Ömer Günel’in önerisi ile pandemi sürecinde tezgâhlarını açamayan pazar yeri esnafı ile belediyenin kiracısı olan esnaftan söz konusu döneme ilişkin kira bedeli almama kararı alınmıştır. Ancak Ahmet Çalım, Başkan Ömer Günel’in çaba ve girişimlerini yok saymakta ve önemsizleştirmeye çalışmaktadır. Bugün KESO sayfasından bu konuyla ilgili yapmış olduğu paylaşımda belediye başkanımıza bir teşekkür etmeyi bile çok görmüştür. Unutulmamalıdır ki belediye meclisine Sayın Ömer Günel başkanlık etmektedir ve Kuşadası ile ilgili olarak alınan her kararda en büyük pay kendisine aittir. Nasıl ki güneş balçıkla sıvanmazsa, birileri görmezden geliyor ya da dile getirmekten imtina ediyor diye de başarılar gölgelenemez. Bu tarz tavır ve davranışlar içerisinde olan her kim olursa olsun tarafımızca muhatap alınmayacaktır. KESO Başkanı Ahmet Çalım’ın sorumsuzca ve sadece ucuz siyaset mantığı ile yaptığı açıklamayı bir kez daha kınıyor, değerlendirmeyi kamuoyunun takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat