Başkan Gürbilek’ten nezaketsiz unutkanlığa tepki

AYDIN 24 SAAT 30 Kasım 2020 17:56
Videoyu Aç Başkan Gürbilek’ten nezaketsiz unutkanlığa tepki
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, AKP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’nin Sarıçay Barajı ile ilgili yaptığı açıklamada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun adını anmamasına tepki gösterdi.

Sarıçay Barajı’nın en büyük mimarının Özlem Çerçioğlu olduğuna dikkat çeken Mehmet Gürbilek “Sarıçay Barajı’nın toplam maliyeti 569 milyon TL’dir ve bu bedel Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yani Aydın halkı tarafından karşılanmaktadır” dedi.

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek’in konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

“AKP Kuşadası ilçe Başkanı Sayın Mustafa Gökçe, Sarıçay Barajı’yla ilgili bir açıklama yapmış. Açıklamasında ‘emeği geçenlerden Allah Razı olsun demiş’. Öncelikle Sayın Başkana şunu hatırlatmak isterim. Sarıçay Barajı’nın en büyük mimarı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’dur. Senelerdir iktidarın bu konuyla ilgili yaratmış olduğu bütün handikaplara rağmen yılmamış, mücadeleye devam etmiş, ilçemize, Söke’ye, Davutlar’a ve Güzelçamlı’ya içme ve kullanma suyu temin edecek olan Sarıçay Barajı’nın hayata geçmesine en büyük katkıyı sağlamıştır. Sayın Gökçe’ye bir kez daha buradan hatırlatmak isterim: Sarıçay Barajı’nın toplam maliyeti 569 milyon TL olup tüm bu bedel Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yani Aydın halkı tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca ilçemizin ihtiyacı olan daha kaliteli ve içilebilir su ihtiyacını karşılamak için yeni kuyular açılmış ve 17 milyon TL yatırım yapılarak alt yapısı hazırlanan Kirazlı isale hattı ile ilgili çalışmalarda da sona gelinmiştir. Sağ olsun Sayın AKP İlçe Başkanı Mustafa Gökçe de bundan etkilenmiş olacak ki ‘yapanlardan Allah razı olsun’ diye açıklama yapmış ve teşekkür etmiş ama bu konuda en büyük emeği ve katkısı olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu'nun ismini deklare etmeye çekinmiş.  Olsun bu da bir erdemdir Sayın Gökçe. Senin yerine CHP ilçe Başkanı olarak yarım kalan açıklamanı "Özlem Başkandan da Allah razı olsun "diye tamamlayıp sözümü bitireyim. Kamuoyuna saygılarımla.”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat