Başkan Kaya, yapılan ödemeler ve tasarruflar hakkında açıklamalarda bulundu

AYDIN 24 SAAT 8 Temmuz 2019 16:30
Videoyu Aç Başkan Kaya, yapılan ödemeler ve tasarruflar hakkında açıklamalarda bulundu
A
a

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, büyük bir borçla devraldığı İncirliova Belediyesi'nde, kısa bir süre içerisinde kaynakları yerinde kullanarak ve akılcı bir yönetim stratejisi uygulayarak önceki dönemin bıraktığı enkazdan belediyeyi düzlüğe çıkarmaya devam ediyor.

Göreve geldiği ilk gün icra evrakları ile tanışan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, ‘’ Belediyenin kaynaklarının nasıl denetimsiz ve hunharca kullanılarak, kamu vicdanının hiçe sayıldığını ve bu borç batağının içler acısı halini görmenin üzüntüsünü yaşadığını ancak göreve başladığı günden itibaren başlattığı hizmet seferberliği ve akılcı bir yönetim ile birçok konunun üstesinden geldiklerini ve gelmeye devam edeceklerini belirterek" Seçimi kaybeden yönetiminden esnaflara, şirketlere fatura karşılığı kalan 1.190.917,29.- TL. Türk Lirası borcu ödeyerek yaklaşık 40 esnafımızın borcunu sıfırladık. Geçmiş döneme ait 301.239,05.- TL kıdem tazminatı ödedik’’ ifadelerini kullandı.

Akaryakıtta ise yine önceki dönemde 01 Ocak- 10 Nisan 2019 tarihlerinde 263.230,23.-TL harcama yapıldığını kaydeden Kaya; ‘’Bizim yönetimimizde 10 Nisan - 01 Temmuz 2019 tarihleri arasında 161.857,19.- TL. akaryakıt giderimiz olmuştur. Aradaki rakam farkı akaryakıtta da her alanda olduğu gibi muazzam bir tüketim çılgınlığı olduğunu ortaya koyuyor. Bu süre içerisinde belediyemiz ana hizmetleri dışında gereksiz hiç bir harcama yapılmamıştır. Tasarruf adına araçlar parka çekilerek araç kiralamaları iptal edilmiştir. Bunun gibi birçok konuda önceki yönetimin uygulamaları bu borç batağının içler acısı halini gösteriyor. Bunu ve buna benzer uygulamaları bizzat görüyor ve ilçem adına büyük bir üzüntü yaşıyorum. Neyse ki artık bu lüzumsuz harcamalara dur diyecek bir anlayış ve ekibimle, İncirliovamız emin ellerde diyebilme gururunu yaşayarak, bunu da burada kamuoyu ile paylaşmayı bir sorumluluk olarak görüyorum. Belediyecilik anlayışımız ve uygulamalarımız ile İncirliova'mızda her Şey Çok Güzel olacak" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat