Başkan Mersin’den kutlamalara yansıyan skandal anons krizine tepki

AYDIN 24 SAAT 9 Eylül 2019 12:58
Videoyu Aç Başkan Mersin’den kutlamalara yansıyan skandal anons krizine tepki
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, 7 Eylül kutlama törenin de yaşanan anons krizine tepki gösterdi. Kutlamalara katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını, Vali Yardımcısından sonra anons etmesini eleştirdi.

7 Eylül kutlama törenlerine gölge düşürmek üzere planlar yapıldığını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin; ‘’Valilikçe tören akışını sunmak üzere görevlendirilen memurun, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını, Vali Yardımcısından sonra anons etmesi akıl alır gibi değil. Aydın’ın kurtuluş yıl dönümünde törene katılmayan AK Partili vekilleri, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i ve yapılan anonsu şiddetle kınıyorum’’ dedi.

‘’VALİ BEY NİYE İZNE AYRILDI’’

AKP’Lİ milletvekillerini de eleştiren Başkan Mersin, “İktidar Partisi AKP’nin ne milli mücadele ne de bağımsızlık uğruna toprağa düşen canlar çok umurunda olmamış olacak ki; bir tane bile AKP milletvekili törenlere zahmet edip katılmadı. Ya da milli mücadelenin anlamından ve değerinden daha kıymetli işleri çıkmış olsa gerek. Biri doğalgaz fiyatlarına zam yapmakla birisi de arazi işleriyle meşguldü herhalde. Diğer ikisinin ise nerede olduğunu bilen gören dahi yok. Bizler bu dört arkadaşın ne Çete Ayşelerle, ne Yörük Alilerle, ne de Demirci Mehmet Efelerle işlerinin olmadığını biliyoruz da Sayın Aydın Valisi’ne ne demeli? Böyle bir günde 4 günlüğüne izin alıp yerine vekil bırakmak da neyin nesi? Yoksa Aydın Valiliğinin törenlerde Aydın halkına yaşattığı unutulmayacak rezilliğe mi şahit olmak istemediniz sayın valim? Aydın’a Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlar uyarınca yapılan tanımla 'Ana Muhalefet Partisi' lideri; Aydın Valiliği tarafından programı onaylanan, üstelik de katılımcılar arasında sizin ya da vekilinizin de olduğu bir törene misafir olarak katılacağı size bildiriliyor ve siz izin alıyorsunuz.” İfadelerini kullandı.

‘’BU REZİLLİĞİ UNUTTURMAYACAĞIZ’’

Valilikçe tören akışını sunmak üzere görevlendirilen memurun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun adının, Vali Yardımcısından sonra anons etmesini sert bir dille eleştiren Başkan Mersin; “Görevlendirilen memur üstelik çevresinden gelen uyarılara rağmen adeta bir yerlerden alacağı 'aferin'in hayaliyle kulaklarını kapatarak yapıyor bunu. Devamında ise hediye sunumuna çağırmak lütfunda dahi bulunmuyor. Abideye davet etmek ise aklından bile geçmiyor. Sayın Valim bu tür rezillikler son 17 yılda bu ülkede zaman zaman yaşandı da sonunda Aydın da bu rezilliklerden birini yaşayan iller arasına girdi. Devlet protokolünde Cumhurbaşkanı Yardımcısının hemen yanında ağırlanan bir Devlet Büyüğünü Vali Yardımcısından sonra anons eden bir kendini bilmez hakkında geçen 2 günde ne tür bir inceleme veya soruşturma başlattınız Vali Bey?” Aydın bu rezilliği unutmayacak. Bizlerde bu rezilliği unutturmayacağız’’ dedi.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun nezaketsizliğinde ısrar eden sunucuya Aydın’a yakışan tavrını gösterdiğini ve bu rezilliğe son verdiğini söyleyen Mersin; ‘’Bizleri en çok üzense bu kepazelik tiyatrosunun tüm perdelerinin bizzat Aydın Valisi’nin yerine vekil bıraktığı Vali Yardımcısı Hulusi Arat’ın gözünün önünde cereyan etmiş olmasıdır. Vali namına gelip oraya oturuyorsanız ya o sunucuya haddini bildireceksiniz ya da oradaki Valilik Protokol Müdürüne gereğini yapacaksınız Sayın Arat. Şimdi Aydın Valisi ve Vali Yardımcısından Aydın halkı bu konuda ne yapacaklarını veya yaptıklarını merakla bekliyor” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat