Başkan Mersin sert konuştu

AYDIN 24 SAAT 10 Temmuz 2020 17:25
Videoyu Aç Başkan Mersin sert konuştu
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a Sarıçay Barajı açıklamaları nedeniyle tepki gösterdi.

Başkan Mersin, “AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz yine bildiğiniz gibi. Altı kaval üstü şeşhane cümleler. Bu sefer ne demiş Bay Yavuz ;  ‘’Sarıçay Barajı devlet yatırımıymış , ama parasını Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın halkından toplayıp devlete ödeyecekmiş‘’ Yahu bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Devlet yatırımıysa eski parayla yarım katrilyondan fazla parayı Aydınlı neden ödüyor kardeşim? Şu söylediğiniz kendi içinde tutarsız cümlelerden başka cümleniz yoksa bence bu konuda daha fazla rezil olmadan ‘’evet Aydın bu parayı ödüyor ve bu nedenle devlet yatırımı falan değil“ deyin bu konu kapansın artık. Gelelim açıklamanızda dile getirdiğiniz siyasi etik meselesine; Bak Sayın Yavuz, Aydın siyasetinde etik olmayan nedir biliyor musun? Parasını Büyükşehir’e, halka ödettiğiniz bir yatırımı hükümet yatırımı gibi pazarlamaya çalışmaktır. 18 yıl boyunca her seçim vatandaşa otoyol, adliye sarayı, hastane, havaalanı yapacağız masalını utanmadan okumaktır. Devletinden, hükümetinden bir el beklerken kentinin belediyesinin el uzattığı fukaranın gurebanın aldığı hizmete göz dikmek, hor görmektir. CHP örgütlerinde sizden etik dersi alacak mahalle temsilcimiz bile yoktur, bunu iyi belle. Yukarıda sizin siyaset yapma biçiminizi iki cümleyle özetleyince, zaten kimin siyasi etik ve seviye dersine ihtiyaç duyduğu iyot gibi açığa çıkıyor, biliyorsun rengi de sandığa yansıyor” dedi.
 
1000
icon
Ismet Bozkurt 12 Temmuz 2020 00:20

halkın temsilcileri , kanaat önderleri ,evde baba , mahallede muhtar , direde müdür , okulda öğretmen her davranışıyla örnek olması gerekir bu durum lütuf değil zorunluluktur .Yalan söyleme gibi haklarında yoktur olmamalıdır .Milletin vekili sıfatını taşıyan biri konuşmaları davranış ve söylemlerinı yalanı iftirayı lügatı dan çıkarmalıdır...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat