Başkan Özcan: Allah bu millete sandık gününe kadar Eyüp sabrı versin

AYDIN 24 SAAT 5 Temmuz 2021 16:36
Videoyu Aç Başkan Özcan: Allah bu millete sandık gününe kadar Eyüp sabrı versin
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Sağlık çalışanlarına borç çıkartıldığını söyleyen Özcan, “Bu kadarı ancak kara mizah dergilerinde olur kabilinden bir uygulama daha ve tabi ki yapımda, yönetimde yine AKP hükümeti” dedi.

Başkan Özcan açıklamasında, "Pandemi koşullarında aylardır, canlarını dişlerine takarak, eşlerinden, çoluklarından çocuklarından ayrı çalışan, çoluğuna çocuğuna hasret kalan, bu süreçte onlarca şehit veren sağlık çalışanlarımızı, elimizin üzerinde değil, başımızın üzerinde taşısak azdır. Ama bizler bütün bir ülke olarak böyle düşünürken, kutsal mesleklerini ifa ederken canlarını tehlikeye atan milyonlarca sağlık emekçisinin katlandığı çileyi düşünürken bile duygulanıyorken, AKP hükümeti ne yaptı biliyor musunuz?

Görev gereği, başka birimlerde görevlendirilmiş sağlık çalışanlarına binlerce lirayı bulan borçlar çıkardı. Bu kadarı ancak kara mizah dergilerinde olur kabilinden bir uygulama daha ve tabi ki yapımda, yönetimde yine AKP hükümeti. Ne istiyorsunuz sağlık çalışanlarımızdan, bu uğurda canlarını mı vermeleri gerekiyordu? Evet onu da verdiler.
Aylarca evlerine gitmeden çalışmaları mı gerekiyordu? Evet kimisi aylarca çocuğunun kokusuna hasret kaldı. Zaten tüm kamu çalışanları gibi ellerine avuçlarına gelen maaşları kuşa dönmüş bu insanlara çalışmalarına rağmen borç çıkarmakta nedir? Hani Söke menşeli sağlık kökenli milletvekili var ya AKP’nin, belki cevap verir diye söylüyorum. AKP hükümeti artık tüm beceriksizliğin üzerine akli melekelerini de yitirmiştir, şuurunu da kaybetmiştir. Evet şurada iktidardan kalkıp, siyaset çöplüğüne gitmelerine, vatandaşın sandıkta sillesini yemelerine az kaldı. Ancak Allah bu millete sandık gününe kadar Eyüp sabrı versin, dayanma gücü versin!" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat