Başkan Özcan’dan iktidara sert eleştiri

AYDIN 24 SAAT 2 Şubat 2021 10:49
Videoyu Aç Başkan Özcan’dan iktidara sert eleştiri
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, AK Parti iktidarını ve Aydın Milletvekili Rıza Posacı’yı ekonomi üzerinden sert sözlerle eleştirdi. Başkan Özcan, “Ekonomik krizin faturasını köylüye keserseniz onlar nerede ne fatura keseceklerini iyi bilirler” dedi.

İktidarı ekonomi üzerinden sert sözlerle eleştiren Başkan Özcan, “Milletimiz yanan ocaklarına su taşıyor aylardır. Bu ekonomik yangın sönsün diye. Ne bulduysa, kaç tas su bulduysa atıyor aleve, ocağındaki yangın sönsün diye. İşte şimdi görüyoruz ki, millet spotçulara evindeki televizyonunu, buzdolabını satmaya başlamış. Faturasını kış günü donmamak için ödemeye çalışan da var, memleketine dönmek için satanda. Vatandaşta çıkış yolu kalmamış artık. Hani o AKP’nin buzdolabını bile biz getirdik diye kurduğu komik cümledeki buzdolapları bile elden gidiyor. Alkışlamak lazım bunları millet ne hale geldi” dedi.

Çiftçilerin sorunlarını gündeme getiren Başkan Özcan, “Şehirdeki vatandaşımız böyle de, köydeki çiftçimiz farklı mı? Ziraat odaları birliği açıklıyor “çiftçi bitti” diyor. Ankara’ya 2 kere gitti duyun feryadımızı diye, duyan olmadı tekrar gideceğiz diyor. Malımız da para etmiyor, girdi maliyetimiz de dolarla yarışıyor diyor. Bakın çiftçinin birliklere, ziraat bankasına borcu arşı aşmış. Bari faizimizi silin, anaparayı taksitlendirin diyor çiftçi. Değerli arkadaşlar, çiftçimiz ekemezse, hayvancımız üretmezse bu milletin hali ne olur. Bu hükümet, bu AKP neden sahip çıkmaz köylüsüne, nereye gidecek, nereye sığınacak köylümüz, bu kadar mı gözünüz kör oldu memleketin haline. Holdinginin borcuna af, ötekinin yaptığı yola geçmeyenden de para, ama iş memleketimizin öz değerine çiftçimize gelince “Allah versin” öyle mi? Ey AKP yöneticileri, hele hele Aydın’daki sözde ziraatçı vekili, bak bu köylünün faturası ağır olur, siz ekonomik krizin faturasını köylüye keserseniz, onlar nerede ne fatura keseceklerini iyi bilirler, faturanın ödeme günü gelince ahlarımızın vahlarımızın kıymeti olmaz haberiniz olsun” ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat