Başkan Özcan’dan LATMOS açıklaması

AYDIN 24 SAAT 8 Ekim 2020 10:42
Videoyu Aç Başkan Özcan’dan LATMOS açıklaması
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Latmos Dağı’nda yapılması planlanan taş ocağıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında, “Maden terörüne karşı ilk galibiyetimizi aldık” dedi.

Başkan Özcan açıklamasında, “Kadim Anadolu topraklarının binlerce yıllık tarihinden bir sahne olan ve ilçemizde sahip olduğumuz en nadide kıymetlerden birisi, Latmos Dağı’nda yapılmaya çalışılan maden terörüne karşı ilk galibiyetimizi aldık. Gözün aydın Karacahayıt, Sayrakçı, gözün aydın Söke. Alınan yürütmeyi durdurma kararı ile yüce mahkeme nihai kararını verene kadar kadim Latmos yine köylülerimizin koruması altında” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Özcan açıklamasının devamında şunları söyledi:

Daha önce de ilçemizin her köşesinde kontrolsüz olarak türeyen madenlere karşı uyarmıştık. Hükümete seslenmiştik; “verdiğiniz maden ruhsatlarıyla Söke’mizi bir çevre felaketine sürüklüyorsunuz”, “Derdiniz yaşanamayacak bir Söke mi?” demiştik. Ancak Latmos’ta verdikleri izin çok farklıydı. Hem bir çevre tahribatı hem de binlerce yıllık tarihimizin tarumar edilmesi demekti. Şükürler olsun AKP hükümetinin bu aymazlığına Türk Yargısı gereken müdahaleyi yaptı. Şimdi buradan AKP’ye AKP’de siyaset yapıyorum diye gezinen Zat’a da seslenmek istiyorum.
Evet, Söke’mize hiçbir yatırım getirmediniz, evet işiniz gücünüz magazin işler, ama lütfen bari ilçemizin altını üstüne getiren maden tehlikesine sırtınızı dönmeyin. Memleketin tüm maden ihtiyacının faturasını cennet Söke’mize kesmeyin. Bizler, köylümüzle kentlimizle omuz omuza, çevre mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz evet, ama iktidar partisinde siyaset yapan sizler, bu kadar mı umurunuzda değil Söke? Bu kadar mı gözünüze perde indi? Bu kadar mı kolay gözden çıkardınız o güzelim köylerimizi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat