Başkan Özcan’dan Tarım Bakanına soru yağmuru

AYDIN 24 SAAT 9 Şubat 2021 14:13
Videoyu Aç Başkan Özcan’dan Tarım Bakanına soru yağmuru
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, yayınladığı yazılı basın açıklamasıyla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştirdi. Başkan Özcan, “Millet artık ineğini 3 paraya kestirirken, hangi ülkeden kaç ton süt ürünü aldı Türkiye açıklayabildiniz mi?” dedi.

Aydın’ı ziyaret eden ve bazı açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslenen Başkan Özcan, “Dün Tarım Bakanımız ilimizi ziyaret etti. Gezdi, tozdu, döndü ayrıldı. Ayrılmadan evvel zat-ı şahaneleri açıklama yapmayı da ihmal etmemiş… “Tarımın öncüsü Aydın” demiş… Hakikaten Sayın bakan açıklamasaydı, biz Aydınlılar hangi mahsulü ne kadar ürettiğimizi bilemezdik… Var olsun! Ufkumuzu açmış, bilgilendirmiş… İyi de Sayın Bakan, para etmeyen mahsul, geç ve düşük açıklanan, ödenmeyen desteklemeler ne olacak?” dedi.

“Hangi ülkeden kaç ton süt ürünü aldı Türkiye?”
Çiftçinin ve üreticinin sorunlarını hatırlatan Başkan Özcan, “Öyle bir tarım politikanız var ki ineğine ürettiği patatesi yediriyor bu ülkede çiftçi... Şehrimiz ucuz patates bulamaz, üreticimiz maliyetine bile satamaz. Tarımda şu koca memleketi getirdiğiniz nokta bu… İlçemize gelmişsiniz ilimizin pamuk ambarına… Yunanistan’dan pamuk ithalatına kaç milyon dolar ödedik söyleyebildiniz mi çiftçimize? İzah edebildiniz mi neden bölgenin en büyük tarım ürünleri ithalatçılarından birisi haline geldi bu ülke? Millet artık ineğini 3 paraya kestirirken, hangi ülkeden kaç ton süt ürünü aldı Türkiye açıklayabildiniz mi? Tıss.. “Tarımın öncüsü Aydın” öyle mi Sayın Pakdemirli? Aydın çiftçisi istedi mi üretir, üretti, üretecek. Sizin bunu söylemenize gerek yok. Sizin göreviniz tarımsal ürün ithalatçısı lobilere karşı çiftçinin yanında yer almanız. Doğru düzgün planlamayla desteklerle çiftçinin malını para ettirmeniz, şehirdeki vatandaşlarımızın da ucuza yemesini sağlamanız” dedi.

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan’ın açıklamasının devamı şu şekilde:

Haa bu arada unutmayalım nu AKP hükümetinin çiftçiye bakışını hatırlatalım. Bakın bu Tarım Bakanının Genel Başkan Yardımcısı zaten tabloyu da çiftçimizin neye layık olduğunu da açıklamış…”Çiftçimizin telefonuna bak” demiş… Ne ziraate, ne tarım krediye borcu önemli değil, senin elinde akıllı telefon var ne konuşuyorsun diyor açıkça…
Şimdi ben dün gelen Tarım Bakanı’na soruyorum; Biz ulaşamayız ama o sorar. Sayın Bakan çiftçimize layık gördüğünüz telefon marka ve modelleri nelerdir? Hadi marka isteyip zora sokmayalım sizi, çiftçimize en fazla kaç liralık telefon taşırsa çiftçimize kulak vereceksiniz bari onu söyleyin de çiftçimiz de sesini nasıl duyacağınızı bilsin… Haa bu arada bu çiftçilerimizin çoluğu çocuğu EBA’ya nasıl bağlanır, nasıl eğitim alır onu da söyleyin… Kendiniz 2 bilgisayarı dağıtamadınız, bir de çiftçimizin iki kuruşluk telefonuna laf ediyorsunuz pes…
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat