Başkan Özcan kahraman şehitlerimizi unutmadı

AYDIN 24 SAAT 6 Eylül 2021 12:34
Videoyu Aç Başkan Özcan kahraman şehitlerimizi unutmadı
A
a

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü dolayısıyla Atça, Köşk ve Umurlu’daki şehitlikleri ziyaret etti. 

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, 5 Eylül Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü dolayısıyla şehitlikleri ziyaret etti. 

Beraberinde İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Gezen, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, Yazar Sabahattin Burhan ve İYİ Parti Nazilli İlçe Teşkilatı üyeleri ile birlikte, Atça Şehitler Abidesi, Yenipazar Yörük Ali Efe Müzesi, Köşk Karatepe Şehitliği, ve Umurlu Çayyüzü Şehitliği’ni ziyaret eden Başkan Özcan; kurtuluşun 99. yılında gençlerle bir arada olmaktan büyük gurur duyduğunu ifade etti. 

Yenipazar Yörük Ali Efe Müzesi ziyaretinden kendisine ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Yüsran Erden’e misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Özcan; “Bugün gençlerimiz ile birlikte şehitliklerimizi ve abidelerimizi ziyaret ettik. Gençlerimizin milli ve manevi değerlerimizi unutmaması için bu ziyaretleri çok önemsiyoruz. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler kahraman bir milletin evlatlarıyız. Türk milleti tarihi boyunca bunu defalarca ispatlamıştır. İnşallah milli ve manevi duygularına bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarını ilelebet koruyan ve yaşatan bir neslin yetişmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Umurlu Çayyüzü Şehitliği ziyaretinde Araştırmacı Yazar Sabahattin Burhan, Milli Mücadele’nin ilk şehitliğinin yer aldığı bölgenin tarihi konusunda bilgiler vererek, Batı Cephesi’nde şehit olan er, efe ve subayların yaşamlarını ziyaretçilerle paylaştı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat