Başkan Özcan muhtarları yalnız bırakmadı

AYDIN 24 SAAT 19 Ekim 2021 16:18
Videoyu Aç Başkan Özcan muhtarları yalnız bırakmadı
A
a

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen çelenk koyma törenine katıldı. 

Nazilli’de 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla İstasyon Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenk koyma töreni düzenlendi. 

“HER ZAMAN HALKIMIZIN HİZMETİNDE OLDUK”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık; “24 saat görevi başında bulunan muhtarlarımızın hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması, muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829 yıl dönümü, 2015 yılı itibariyle muhtarlar günü ilan edilmiştir. Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin en önemli kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız bulunduğu mahallede ya da köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık hem sevinç hem de üzüntüsünde halkımızın her zaman hizmetinde olmuştur” sözlerini kaydetti. 

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Muhtarların tüm kamu kurumları ile iletişim halinde olduklarını ifade eden Muhtar Açık; “Muhtar; bulunduğu mahallenin sorunlarını bilmek ve aynı zamanda çözüm bulmak için çaba göstermek zorundadır. Bu nedenle muhtarlarımız kaymakamlık ve belediye başkanlığı başta olmak üzere tüm kamu kurumlarının her daim kapılarını çalmak zorundayız. Rabbim bu yolda hepimize başarılar nasip etsin. En iyi hizmeti mahallemize kazandırmak için dün olduğu gibi yarın da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile hem milletimizi hem de devletimizi temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum” dedi.

istasyon Meydanı’ndaki programın ardından protokol üyeleri tarafından Türkiye’nin ilk kadın muhtarı Gül Esin’in Eğriboyun Mezarlığı’ndaki kabri ziyaret edildi. 

“ZORLU SÜREÇLERİ HEP BİRLİKTE AŞTIK”
Nazilli’ye hizmet sürecinde tüm muhtarların mesai mevhumu gözetmeksizin çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Muhtarlarımız Atatürk’ün de dediği gibi demokrasinin temel taşlarıdır. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte vatanımıza ve vatandaşlarımıza hizmet etmekten büyük onur duyuyorum. 365 gün boyunca 24 saat aralıksız vatandaşlarımızın hizmetinde olan değerli muhtarlarımızın gününü kutluyoruz. Elbette Nazillimiz açısından topraklarımızda değerli bir emanet; Türkiye’nin ilk seçilmiş hanımefendisi ve muhtarı Gül Esin’in kabrini ziyaret ettik. Bugüne kadar emeği geçen ve ahrete intikal eden değerli muhtarlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık diliyorum. Zorlu süreçleri hep birlikte atlattık. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” diye konuştu. 

Tüm muhtarların gününü kutlayan Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy; “1829 yılından bu yana süre gelen muhtarlık kurumunun kutlandığı, anıldığı hizmetlerinin hatırlatıldığı bir gün. Bugünün hepimiz için ayrı bir anlamı var. Gül Esin hanımefendi, Türkiye Cumhuriyeti’nin seçme seçilme hakkının tanındığı ilk kadın muhtar olarak görev yapması ve büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten ödül almış olan bir değerimizi kabrinde anıyoruz. Devletimiz, milletimiz için görev yapmış ve bu dünyadan ayrılmış bütün muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Görevleri başında olanlara hayırlı görevler diliyoruz. Emekliye ayrılmış muhtarlarımıza da emeklilik hayatını huzurlu geçirmesini temenni ediyor, bütün muhtarlarımızın bu özel gününü kutluyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat