Başkan Özdemir: Bundan böyle Aydın’da bu skandalla anılacaksınız

AYDIN 24 SAAT 12 Şubat 2021 20:52
Videoyu Aç Başkan Özdemir: Bundan böyle Aydın’da bu skandalla anılacaksınız
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AK Partili üyesi Neşe Menderes’in katılmadığı toplantıyla ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Başkan Özdemir, “Bundan böyle Aydın’da da, tüm kadınların vicdanında da bu skandalla, kadına “Hayır” demenizle anılacaksınız!” dedi.

Yazılı bir açıklama yaparak Menderes’in ifadelerine tepki gösteren Başkan Özdemir, “Bugün üyesi olduğum Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinin AKP’li kadın üyelerinden birisi daha dün Cumhur ittifakının Türkiye gündemine oturan, hepimizin utanarak müşahade ettiği skandalı aratmayacak türden talihsiz bir açıklamaya imza atmış. ‘Kadın Eşitliğine’ vurgu yapmak üzere gündeme getirilen bir yarışma önerisine hem de 8 Mart öncesi, Özgecan kızımızın hayattan koparıldığı gün, ittifak olarak “hayır” demiş olmasını bir talihsizlik olarak niteleyerek kamuoyundan “özür dileyeceğine”, halen daha bilgi verilmediği türünden garabet açıklamalara gitmiş” dedi.

AK Partili Menderes’in meclis toplantısına katılmadığını hatırlatan Başkan Özdemir, “Bu noktada trajik olan nedir biliyor musunuz? Bu açıklamaları yapan AKP’li meclis üyesi salı katıldığı halde, perşembe yapılan meclis toplantısına tenezzül edip katılmıyor. Hem katılmıyor, hem bilgi verilmedi diyor. Oysa ki konunun karara bağlandığı komisyonda da 2 tane AKP’li meclis üyesi temsilcileri bulunuyor. Sevgili kadınlar, buradan ortaya çıkıyor ki AKP çok ama çok net bir şekilde kadın-erkek eşitliği konu başlığına “RED” oyu vermiştir ve kadınlar konusundaki samimiyetleri de ancak bu kadardır. Maden bilgi istiyorsunuz, döner komisyon üyelerinize sorarsınız. Ancak niyetiniz bu değil ki, siz meclis toplantısına bile katılmadınız” dedi.

Başkan Özdemir açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Siz ne yazık ki hemcinslerinizin, yani biz kadınların hergün terörüne kurban gittiği bir dönemde kendi grubunuza dönüp tepki gösteremediniz, çıkıp kamuoyundan bu skandal hatadan dolayı özür dileyemediniz.
Bundan böyle Aydın’da da, tüm kadınların vicdanında da bu skandalla, kadına “Hayır” demenizle anılacaksınız!
Ayrıca çok sinirlenmişsiniz hiç sinirlenecek birşey yok bakın herşey gün gibi ortada, sizin sinirlenmeniz değil, sindirmeniz gereken bir konu var; bundan sonra hiçbir kadın size oy vermeyecek, sizleri de asla affetmeyecek.
Ülkemizde hergün kadın cinayetleri işleniyor, siz bence artık biraz bu konuyu çalışsanız iyi olur. Sonlandırın bu cinayetleri, hayır oyu vereceğinize. Tabi sizin bir “hukukçu” olduğunuzu da düşündüğümde, Aydın Barosunun Kadın-Erkek eşitliği ve kadına şiddet konularına emek veren yetkili komisyonlarında bu üzüntü verici tavrınızı dikkatlere sunuyorum.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat