Başkan Özdemir: Milletimizin tenceresinde aş yerine taş kaynıyor

AYDIN 24 SAAT 4 Ocak 2021 12:43
Videoyu Aç Başkan Özdemir: Milletimizin tenceresinde aş yerine taş kaynıyor
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla vatandaşın ekonomik durumuna dikkat çekti.

Son yapılan elektrik zammından sonra kadınların buzdolabının fişini çekecek duruma geldiğini söyleyen Başkan Özdemir, “Ceplerde tüp alacak para kalmamış; meyvenin, sebzenin çürüğünün adı “olgun” olmuş vatandaşa satılıyor. Parça parça peynirler tenekenin dibinden toplanıp gramla vatandaşa satılıyor” dedi.

Ekonominin baş aşağı gittiğini söyleyen Başkan Özdemir, “Yeni bir yıla, yeni umutlarla, pandeminin bir an evvel bitmesi dileklerimizle başladık. Bir umudumuz da baş aşağı giden ekonomimizin ferahlaması için var, demeyi çok dilerim, ancak ne mümkün? Milletimizin tenceresinde korkarım artık tabir-i caizse aş yerine taş kaynıyor. Kadınlarımız gelen elektrik zammını da görünce, bari boşa çalışmasın diyerek, zaten içi bomboş olan buzdolaplarının fişini çekecek. Bırakın iyiye gitmeyi, durulma ihtimali bile uzak görünüyor ekonominin. AKP hükümeti tüm ekonomik açığını vatandaşa ödetme hırsını, her fırsatta ete kemiğe büründürüyor. Ceplerde tüp alacak para kalmamış; meyvenin, sebzenin çürüğünün adı “olgun” olmuş vatandaşa satılıyor. Parça parça peynirler tenekenin dibinden toplanıp gramla vatandaşa satılıyor. Ne olacak bu ekonominin hali diye sormaya bile utanır olduk” dedi.

Vatandaşın çok zor durumda olduğunu vurgulayan Özdemir, “Biz bunu sormaya bile utanırken, milleti bu rezilliğe mahkum edenler, gerine gerine gezecek yüzü kendilerinde buluyorlar. “Pes Doğrusu” demek istiyor insan. Pes doğrusu da, sabah olduğunda uyanan çocuklarına 2 yumurta kırmak isteyen kadınlarımız ne zamana kadar kırık yumurta alacak, akşam olduğunda çocuklarına, ailesine, yarım tas aşı ekmeğinize katık edin demeyi nereye kadar sürdürecek, o ekmeği de fırından yarı fiyatına bayatını alırken. Bütün bunlar bir yana, ülkemizde tablo bu iken, siz AKP yöneticileri, “beceremedik biz bu işi” demek için daha ne kadar bekleyeceksiniz söyler misiniz?” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat