Başkan Özdemir: Yaşasın 1 Mayıs

AYDIN 24 SAAT 30 Nisan 2021 23:33
Videoyu Aç Başkan Özdemir: Yaşasın 1 Mayıs
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özdemir mesajında şu ifadeleri kullandı:

Bu yıl yine 1 Mayıs İşçi Emekçi ve Dayanışma Bayramını alanlarda coşkuyla kutlayamadık. Covid_19 pandemi gölgesinde geçecek olan 1 Mayıs coşkumuzu 17 günlük zorunlu kapanma ile evlerimizde, balkonlarımızda kutlayacağız. Bu süreçte pek çok esnaf ve iş yeri zorunlu kepenk indirdi; bayram önü borçlanıp dükkanına malzeme alan esnaf, işçi, emekçi işsiz kaldı. Yani bu seneki 1 Mayıs emekleriyle, fedakarlıklarıyla 1 yıl boyunca sabırla direnen herkes için daha anlamlı bir dayanışma günü.

Esnafın üzerine bir ölü toprağı daha atıldı. Kısıtlamalar öncesi Kadın Kolları ile ilçelerde yapmış olduğum esnaf ziyaretlerinde sürecin ne kadar yanlış yönetildiğini, işçinin, emekçinin hakkını alamamasından şikayetçi olduklarını birinci ağızdan dinledim. Salgın nedeniyle ekmek teknesi kapanan, işsiz gelirsiz kalan insanlara sahip çıkan her zaman olduğu gibi sosyal belediyecilik yapan, CHPli belediyeler oldu. Lakin ülkenin büyük ve önemli bir kısmında esnafımızın çığlığının duyulmadığı ortada. Her gün bir iş yeri daha kapanıyor, bir aile daha işsiz , aşsız kalıyor. Ancak bu böyle devam etmeyecek, edemez.

Yaşasın 1 Mayıs!
Çiftçiler; alın teriyle çalışmanın, emeğin simgesi. Çiftçiye verilen desteğin çekilmesi, yanlış planlamalar, haksız rekabet sonucu dara düşmeleri... Elbet bir gün sizlerin de sesi duyulacak. Yaşasın 1 Mayıs!

Bir kap yemeği vermeyi bile çok gören fabrikalarda özveriyle çalışan, evine ekmek götürebilme derdinde olan işçilerimiz... En kısa sürede emeklerinizin karşılığını almanız dileğiyle yaşasın 1 Mayıs!

1 yıldan uzun bir süredir canlarını hiçe sayarak alın teriyle çalışan, gecesi gündüzüne karışan sağlık çalışanlarımızı unutmamalıyız. Sizlerin emekleri, sizlerin fedakarlıkları karşısında ne kadar minnettarlık duysak az. Sağlıkta yasaların iyileştirilmesi, can güvenliğinizin esas alınması, sesinizin duyulması dileğiyle yaşasın 1 Mayıs!

Haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım.
Yaşasın 1 Mayıs!
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat