Başkan Sarı; Aziz vatanımızın her karış toprağı bizim için kutsaldır

AYDIN 24 SAAT 26 Ağustos 2019 14:38
Videoyu Aç Başkan Sarı; Aziz vatanımızın her karış toprağı bizim için kutsaldır
A
a

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı Türk Milleti'nin Zafer Bayramı'nı kutladı.

26 Ağustos tarihi, Türk Milleti için çok anlamlı iki tarihi olayın yıl dönümü olduğunu vurgulayan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal  Başkan Sarı; ‘’26 Ağustos 1071, Sultan Alparslan’ın ve şanlı ordusunun Anadolu’yu Türklere vatan yaptığı tarih. Başka bir ifadeyle Anadolu’nun Türkleşmeye başladığı zaferin 948. yıldönümü. Bu kolay veya tesadüfen kazanılmış bir zafer değildir. Daha önce yapılan hazırlıklar vardır. Türk’ün kızıl elması vardır, ve kızıl elma o tarihte Anadolu’dur. Kararlılık ve cesaret vardır. Liderlik vasıflarının tüm özellikleri vardır. Veziri, Sultan Alparslan’a “Bizanslılar 200 bin kişilik orduyla bize yaklaşıyor” dediğinde, 200 bin kişilik Bizans ordusuna karşı 50 bin kişi ile yürüyen Sultan Alparslan’ın cevabı müthiştir : “O halde biz de onlara yaklaşıyoruz” dedi.

26 Ağustos 1071, Anadolu’nun fethi için bir başlangıç olduğunun altını çizen Sarı; ‘’1071’de Malazgirt’te başlayan Türk Destanı, Anadolu’nun tamamının fethiyle devam etmiş, 1453’de İstanbul’un fethiyle taçlanmış ve Cihan İmparatorluğuna giden yolu açmıştır.  O günden bugüne, vatan topraklarımızın her karışı şehitlerimizin kanıyla sulanmış, kan ve can bedeli ödenmiştir.

Ancak, kahpe Bizans’ın varisleri boş durmamış, Birinci Dünya Savaşından sonra bu kutsal vatanı işgal etmişler; Anadolu’yu yeniden yakıp yıkmaya, Türk Milleti’ni bu topraklarda yok etmek için her türlü alçaklığı yapmaya başlamışlardır’’ ifadelerini kullandı.

26 Ağustos 1922 tarihi, büyük komutan ve büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ ün Büyük Taarruzu başlattığı tarih olduğunu söyleyen Sarı; ‘’Başka bir ifadeyle Anadolu’da sonsuza dek kalacağımızın tüm dünyaya ilan edildiği zaferin 97. yıldönümü. Bu zafer de kolay veya tesadüfen kazanılmış bir zafer değildir. Kararlılık, cesaret, feraset ve liderlik vasıfları vardır.

1071’den bugüne, zaman zaman Türk Vatanı üzerinde hesap yapanlar olmuştur. Karşılığını ziyadesiyle almışlardır. Bu vesile ile bugün bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, aziz vatanımızın her karış toprağı bizim için kutsaldır. Bu topraklar üzerinde hiç kimseye hesap yaptırmayız. Hesap yapanlara karşı her birimiz, gün gelir Alparslan gün gelir Mustafa Kemal Atatürk oluruz’’ dedi.

Başkan Sarı; ‘’Bu duygularla aziz milletimizin Zafer Bayramı’nı kutluyor; Sultan Alparslan ve Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahraman ecdadımıza minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyor, vatan topraklarımızın gerçek sahibi aziz şehitlerimizi ve ahirete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyoruz’’ dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat