Başkan Sevim: Kurultayın hayırlı olmasını diliyorum

AYDIN 24 SAAT 28 Temmuz 2020 20:32
Videoyu Aç Başkan Sevim: Kurultayın hayırlı olmasını diliyorum
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, partisinin 37.Olağan Kurultayı sonrası bir açıklama yaparak yeniden Genel Başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Divan Başkanı olarak görev yapan Özlem Çerçioğlu, yeniden PM Üyesi seçilen Tezcan ve tekrardan YDK Üyesi seçilen Süleyman Bülbül’ü tebrik etti.

‘Umur Kurultayı’ başlığıyla bir açıklama yapan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim şu ifadeleri kullandı:

 “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tam 100. Yılında yapılan ve bu açıdan tarihi bir önemi olan 37. Olağan Kurultayımızı kurtuluşun, aydınlanmanın, özgürleşmenin ve demokratikleşmenin umudu olarak görüyorum. Bir Umut kurultayı olarak görüyorum. Mart ayında yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle ertelenen Kurultayımızın daha coşkulu on binlerin katıldığı demokrasi şöleni şeklinde yapılmasını çok isterdim. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu siyasi atmosfer ve her an iktidar tarafından dayatılacak baskın bir seçim ihtimalini düşündüğümüzde olağan üstü bir zamanda yapılmasını,olası seçimlerde parti içi birlik ve beraberliğin güçlü bir şekilde sağlanması ,hazırlanılması açısından kurultayın yapılmış olmasını çok doğru bir karar olarak değerlendiriyorum.
Kurultayımızı değerlendirmeye geçmeden, kurultayımızın yapıldığı bu dönemi ve AKP’nin 18 yıllık karnesini değerlendirmemiz gerekiyor. 18 yıldır gittikçe otoriteleşen yönetim anlayışıyla ülkemizi demokrasiden uzaklaştıran, ekonomik açıdan tam bağımsızlığımızı her geçen gün tehlikeye atan, kötü bir dış politika anlayışıyla bizi yalnızlaştıran ve Orta Doğudaki dengelerde yok sayılmamıza yol açan, 18 yıldır yap boz tahtasına çevirdiği “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller” yetiştirmekten uzak bir eğitim anlayışıyla eğitimimizi gerileten, 18 yıldır ayrıştırıcı, ötekileştirici bir dille toplumsal barışı ve huzuru bozan, toplumu bu anlayışla karpuz gibi ikiye ayıran bir iktidar anlayışıyla yönetiliyoruz.
Ekonomisini üretimden değil tamamen vergiler, cezalar ve harçlar, dış borç üzerine kuran, işsizliğe, pahalılığa, çiftçinin, sanayicinin, öğretmenin, öğrencinin, emeklinin, yoksulun derdine derman olmaktan uzaklaşan ,şehirlisine, köylüsüne genel olarak ‘Aziz Milletimize’ yabancılaşan AKP iktidarının sonu gelmiştir. İşte 37. Olağan kurultayımız, hastalık haline gelmiş mevcut iktidarın çözme kabiliyetini kaybettiği sorunları çözmek ve halkımıza hak ettiği bir gelecek sağlamak, ülkemizin dış politikada kaybolan iradesini tekrar sağlamak için önümüzdeki dönemde Cumhuriyet Halk Partisinin yol haritasını çizmiştir. Güçlü bir parlamenter sistemle ve kuvvetler ayrılığı ilkesiyle, demokrasiyi tekrar tesis ederek tam bağımsız bir ekonomi anlayışıyla, toplumsal barışı toplumun her kademesinde sağlayarak, güçlü bir dış politika anlayışıyla, geleceğimizi kuracak bir eğitim anlayışıyla, partisine, inancına, kimliğine bakmadan gece gündüz çalışarak hizmet üreterek halkımızın sorunlarını çözmeye talibiz ve çözeceğiz.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100. Yılında ve tarihi bir öneme sahip olan Kurultayımızda 1251 oy alarak tekrar seçilen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Parti Meclisine seçilen Sayın Bülent Tezcan’ı, Yüksek Disiplin Kuruluna seçilen Sayın Süleyman Bülbül’ü ve Kurultay Divan Başkanlığı görevini başarıyla yerine getirerek bizi gururlandıran Sayın Özlem Çerçioğlu’nu kutluyorum.
Kurultayın Vatanımıza, Milletimize ve Partimize hayırlı olmasını diliyorum”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat