Başkan Tuncel’den buğday hasadı

AYDIN 24 SAAT 28 Mayıs 2021 16:08
Videoyu Aç Başkan Tuncel’den buğday hasadı
A
a

Söke Belediyesi’nin ürettiği buğdayın hasadı yapıldı

Söke Belediyesi tarafından üretimi yapılan buğdayların hasadına başladı. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel gerçekleşen hasadı yerinde izledi.
Söke Belediyesine ait atıl durumdaki arazileri üretime kazandırmanın yanında, üretilen buğdaydan elde edilecek unun ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturulacağı tarımsal üretim projesinde ilk hasat sevinci yaşanıyor. Söke Belediyesine ait 70 dönümlük arazide ekimi yapılan buğdayların hasadı gerçekleştiriliyor.

Tarım ve üretim olmazsa olmazımız diyen Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, “Söke Belediyesi olarak tarımsal üretimde örnek projeler ortaya koymanın yanında üretimini yaptığımız mahsulü halkımızla paylaşmak istiyoruz. Mutlu bir toplum ancak böyle oluşur” dedi.
Belediyeye ait verimli arazilerin tarımsal üretimle değer kazandığını belirten Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, “Belediyemiz ziraat mühendisleri ve personelinin gayretleri ile gerçekleştirilen üretimin ilk hasadını yapıyoruz. Bu yıl yaşanan zorlu şartlara rağmen verimin de iyi olduğunu gördük. Sökemize hayırlı olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat