BEHÇET ALP SUÇUNU İTİRAF ETTİ

AYDIN 24 SAAT 13 Ekim 2021 15:35
Videoyu Aç BEHÇET ALP SUÇUNU İTİRAF ETTİ
A
a

Deva Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Behçet Alp’in, Kuşadası Belediyesi’ne karşı açtığı yürütmeyi durdurma davasına mahkemeden red cevabı geldi. Mahkeme kararının ardından Behçet Alp, kaçak yapıyı kendi elleriyle yıktı.

Kaçak yapılaşma ve gelir vergisi kaçırma iddiaları ile Kuşadası gündeminden düşmeyen Behçet Alp’e bir tokatta Aydın 1. İdare Mahkemesi’nden geldi. Kuşadası Belediyesi tarafından mühürlenen kaçak yapı ile ilgili yürütmeyi durdurmak için Kuşadası Belediyesi’ne dava açtı. Ancak Aydın 1. İdare Mahkemesi, Kuşadası Belediyesi’nin Behçet Alp’e ait olan kaçak yapıya verilen mühürlemeyi haklı buldu.

MAHKEMEDEN BEHÇET ALP’E TOKAT GİBİ KARAR
Kuşadası Belediyesi’ne karşı yürütmeyi durdurma davası açan Behçet Alp’e mahkemeden olumsuz yanıt geldi. Aydın 1. İdare Mahkemesi, Behçet Alp’in açtığı yürütmeyi durdurma kararını uygun bulmayarak red kararı verdi.

KENDİ ELLERİYLE YIKTI
Mahkemenin kararı üzerine Deva Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Behçet Alp, imar kanununa aykırı olan yapıyı kendi elleriyle yıktı.

YIKIMI SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAYINLADI
Deva Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Behçet Alp, mahkemenin kararını ve imar kanununa aykırı olan yapının yıkım fotoğraflarını çekerek kendi sosyal medya hesabından yayınladı. Alp’in bu yayını üzerine sosyal medya kullanıcıları, ‘Behçet Alp suçunu itiraf etti’ yorumlarını beraberinde getirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat