Belediye Başkanının Koltuğuna Oturan Küçük Aylin’İn Hedefi ‘Cumhurbaşkanı’ Olmak

TÜRKİYE 23 Nisan 2019 17:32
Videoyu Aç Belediye Başkanının Koltuğuna Oturan Küçük Aylin’İn Hedefi ‘Cumhurbaşkanı’ Olmak
A
a

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan’In Koltuğunu Bir Günlüğüne Devrettiği 9 Yaşındaki Küçük Çocuk ‘Cumhurbaşkanı’ Olmak İstediğini Söyledi. "Zaten Belediye Başkanı Oldum Sıra Cumhurbaşkanlığında" Diyen Aylin Elçi, Odada Bulunan Herkesi Güldürdü. (Aylin Elçi)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan’ın koltuğunu bir günlüğüne devrettiği 9 yaşındaki küçük çocuk ‘Cumhurbaşkanı’ olmak istediğini söyledi. "Zaten belediye başkanı oldum sıra Cumhurbaşkanlığında" diyen Aylin Elçi, odada bulunan herkesi güldürdü.
Başkan Zolan, 23 Nisan’da koltuğunu 9 yaşındaki ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Aylin Elçi’ye devretti. Minik Başkan Elçi, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturarak projelerini anlattı. Başkan Elçi’nin ilk talimatı ise Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına sokak hayvanları için ekmek, yiyecek kumbaralarının oluşturulması yönünde oldu. Telefonda daire başkanlığı yetkililerine talimat veren Başkan Elçi, sonrasında ise teşekkürlerini iletti. Ardından projelerini açıklamaya devam eden Elçi, Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği Türkçenin sahiplenilmesi gerektiğini ve bu yüzden gündelik hayatta gidip oturulan mekanlar ve alışveriş merkezlerinin isimlerinin Türkçe olmasını sağlayacağını kaydetti. Turizmin canlanmasına önem vereceğini dile getiren Elçi, bu kapsamda festivallerin daha fazla yapılmasını sağlayacağını ifade etti.

Başkan Zolan temsili başkanın projesini destekledi
Programın devamında ise Başkan Zolan, Elçi’ye güzel hazırlandığını ve başarılı bir belediye başkanı olacağına inandığını söyledi. "Büyüyünce Belediye Başkanı olacağım ya da Cumhurbaşkanı da olabilirim belki" diyen Elçi, herkesi gülümsetti. Başkan Zolan ise Elçi’ye, önce belediye başkanı sonra Cumhurbaşkanı yanıtını verince, Elçi’de "Zaten belediye başkanı oldum sıra Cumhurbaşkanlığında" dedi. Elçi’nin bu sözü de program için odada bulunan herkesi kahkahalara boğdu.
Programın sonunda Başkan Zolan, bir günlük temsili başkan Elçi’nin iş yerlerinin isimlerinin Türkçe olması yönünde projesini desteklediğini ve kendilerinin de belediye meclisinde marka haricinde isimleri Türkçe olmayan iş yerlerine ruhsat vermediklerini hatırlattı.
Program günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat