Belediyeye müfettiş geldi, Özer Kayalı hesap verecek

AYDIN 24 SAAT 5 Ağustos 2020 21:29
Videoyu Aç Belediyeye müfettiş geldi, Özer Kayalı hesap verecek
A
a

Dünyanın en beceriksizi olarak tarihe geçen eski Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı dönemini soruşturmak üzere İçişleri Bakanlığı müfettişleri Kuşadası Belediyesi’ne geldi.

Yapılan araştırmada, Özer Kayalı’nın başkanlığı döneminde Türkmen Mahallesi’nde çevre yoluna yakın bir noktada kaçak bir binayı tüm şikayetlere rağmen yıkmadığı ve yandaşlarına kıyak yaptığı belirlendi. İmar Kanunu’na aykırı hareket ettiği tespit edilen Özer Kayalı hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Yandaşları ve sahte hesapları aracılığı ile Ömer Günel’i gün aşırı bakanlığa şikayet ederek rekor kıran Özer Kayalı ve yandaşları geçmişte olduğu gibi yine büyük bir süprizle karşılaştı. Ömer Günel’in soruşturulmasını için müfettiş bekleyen Özer Kayalı hakkında kaçak bir binayı yıkmadığı için İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. Kuşadası Belediyesi’ne gelen müfettişler bugün Özer Kayalı’yı belediyeye çağırıp görevi kötüye kullanmaktan ifadesini aldı. Resmi yazıyla söz konusu kaçak binayı neden yıkmadığı konusunda sorular soran İçişleri Bakanlığı müfettişleri, bu soruları bir hafta içinde cevaplandırmasını istediler. Bilindiği gibi, daha önce de Özer Kayalı kendisinden önceki dönemlerle ilgili şikayetlerde bulunmuş ancak hazırlanan müfettiş raporu sonucunda şikayetçi Özer Kayalı’nın 6 ayrı suçtan görevi kötüye kullandığı için soruşturma başlatılmış ve suçlu bulunduğu için de yargılanmasına başlanmıştı. Sürekli olarak kendisini “ zemzem suyu ile yıkanmış “ gösterip, başkalarına çamur atmayı kendine şiar edinen Özer Kayalı ve sahte hesapları tıpkı geçmişte olduğu gibi bu kez de Ömer Günel’i şikayet ederken, kazdıkları kuyuya kendileri düştüler ve gelen müfettişlere hesap vermek zorunda kaldılar.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat