Berber ve kuaförler kapatıldı, piknik ve mangal yasaklandı

TÜRKİYE 22 Mart 2020 12:43
Videoyu Aç Berber ve kuaförler kapatıldı, piknik ve mangal yasaklandı
A
a

İçişleri Bakanlığı Türkiye genelinde berber, kuaför ve güzellik merkezleri hakkında geçici olarak kapatma kararı aldı. Tarım ve Orman Bakanlığı yayınladığı genelgede, 'park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını' yasakladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile berber, güzellik salonu ve kuaförlerin faaliyetleri bugün 18:00 itibariyle durduruldu.

Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri 21 Mart 2020 tarihinde saat 18:00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak.

Bakanlık tarafından söz konusu bu tedbirlere ilişkin gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istendi.

"MESİRE ALANLARINDA MANGAL VE PİKNİK YAPMAK YASAKLANDI"

Corona virüsüyle mücadele kapsamında önlemler artırılıyor. Dün ve bugün ‘Evde kalın’ çağrısına rağmen çok sayıda vatandaş park ve ormanlık alanlara akın etmişti. Bu durum Tarım ve Orman Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Bakanlık bahçe, park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat