Beykonak Sahiline 600 Bin Metrekare Mesire Alanı

TÜRKİYE 13 Kasım 2015 13:52
Videoyu Aç Beykonak Sahiline 600 Bin Metrekare Mesire Alanı
A
a

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ve Kumluca Belediyesi, Kumluca'da Bulunan Beykonak Sahiline 600 Bin Metrekarelik Mesire Alanı Yapacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kumluca’ya bağlı Beykonak Mahallesi sahiline iki etaptan oluşacak toplam 600 bin metrekare mesire alanı yapılacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kumluca Belediyesi, Beykonak Mahallesi sahiline ortaklaşa günübirlik tesis ve mesire alanı yapmak üzere çalışmalara başladı.
Beykonak sahilinde çalışma yapılacak alanı yerinde inceleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi heyetine bilgi veren Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, günübirlik tesis ve mesire alanı yapılması istenen alanın yaklaşık 600 bin metre kare olduğunu söyledi. Alan içerisinde halen Kumluca Belediyesi tarafından kullanılmakta olan düğün salonu ve vatandaşlar tarafından kullanılan deniz obaları ile sera ve diğer yapılar olduğunu ifade eden Çetinkaya, planlanan projenin hayata geçirilmesi halinde batı Antalya’da en büyük alana sahip günü birlik tesis ve mesire alanı olacağını belirtti.
“ALANIN DOĞASI KORUNACAK”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve şehir plancısı Feridun Uyar, 600 bin metrekare alanda yapılmasını düşündükleri tesis için daha önceden taslak plan hazırladıklarını, tekrar bu planı yerinde görmek için saha inceleme yaptıklarını söyledi. 600 metrekare alanda planlanan alandaki çalışmaların iki etapta yapılacağını ifade eden Uyar, “Beykonak sahilinde yapacağımız çalışmalarda rekreasyon alanları, mesire alanı, tema bahçesi, çocuk oyun alanları, plaj üniteleri, macera parkı ve bolca yeşil alan olmasını planlıyoruz. Yani insanlarımız buraya geldiklerinde, doğal ortamda rahat ve huzurlu bir zaman geçirsinler arzuluyoruz. Bu konuda yapacağımız çalışmada alanın doğasını koruyarak, beton yapılaşma asla yapmada güzel bir tesis yapacağız. Böyle bir alan, hem Kumluca’mıza, hem de bölgemize çok faydalı olacağımız düşünüyorum” dedi.
“YAPILAR BİRAN ÖNCE YIKILMALI”
Çalışma yapılacak alandaki yapıların biran önce yıkılması gerektiğini belirten Uyar, alanda çalışmalara başlanabilmesi için, alandaki tesis ve yapıların tahliyesi adına gerekli çalışmaların biran önce başlatılması gerektiğini bildirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat