Bir dönemin rağbet gören evleri şimdilerde tehlike saçıyor

AYDIN 24 SAAT 24 Mayıs 2021 10:09
Videoyu Aç Bir dönemin rağbet gören evleri şimdilerde tehlike saçıyor
A
a

Aydın’ın merkez ilçesi Efeler’in işlek noktalarından olan Adnan Menderes Bulvarı üzerinde, bir dönemin gözdesi olan evler şimdilerde adeta tehlike saçıyor.

Aydın’ın Efeler ilçesinde bakımsız kalan bazı binalar, tehlike saçmaya devam ediyor. Kentin en işlek noktalarından olan Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan bazı binaların dış cephelerinden düşen sıvalar korku saçıyor. Her gün yüzlerce insanın geçtiği bulvarda bazı apartmanlardan sıva veya beton parçası düşme tehlikesi ise vatandaşları tedirgin ediyor. Zorunlu hale gelen enerji kimlik belgesi ile birlikte il genelinde birçok apartmanın dış cepheleri yenilenirken, bakımsız kalan bazı binalar da risk oluşturmaya devam ediyor.

“Önlem alınmalı”
Genellikle bölgede bulunan kuşların balkon kirişlerine konması veya rutubetten etkilenerek dökülen beton parçaları, yayaların üzerine düşme riski oluşturuyor. Bölge esnafının açtığı tente brandalar, vatandaşları korumaya çalışsa da etkili olmakta zayıf kalıyor. Bölgede büyük tehlike arz eden beton ve sıva parçalarından bina önünde park eden araçlar da nasibini alıyor. Daha öncede binalardan beton parçaları düşmesi sonucu yaralanan vatandaşların olması üzerine tepki gösteren vatandaşlar ise yaralanma veya can kaybı ihtimaline karşı önlem alınmasını istiyor.

“Risk her zaman devam ediyor”
Kent merkezinin kalbi olarak nitelendirilen Adnan Menderes Bulvarı’ndaki bakımsız kalan bazı binaların risk oluşturduğuna dikkat çeken vatandaşlar ise olumsuz hava koşullarında binalardan bir takım sıva parçalarının düştüğünü belirterek, ciddi olayların önüne geçilebilmesi için önlem alınması gerektiğini ifade ettiler.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat