Birincilik Verilmeyen Öğrenciden Okul Yönetimine Tepki

TÜRKİYE 4 Haziran 2015 15:19
Videoyu Aç Birincilik Verilmeyen Öğrenciden Okul Yönetimine Tepki
A
a

Zonguldak’In Ereğli İlçesi Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Son Sınıf Öğrencisi Hümeyra Gül Korkmaz, Birincilik Beklerken Kendisini Okul İkincisi Yapan Okul Yönetimine Tepki Gösterip Hem Aldığı Plaketi Hem De Mezuniyet Kıyafetlerini Yere Atıp Salonu Terk Etti.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Hümeyra Gül Korkmaz, birincilik beklerken, ikinci ilan edildiğini ileri sürerek, okul yönetimine tepki gösterip, hem aldığı plaketi hem de mezuniyet kıyafetlerine yere atıp salonu terk etti.
Kdz. Ereğli Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi 12 - A Sınıfı öğrencisi Hümeyra Gül Korkmaz ,okulun spor salonunda düzenlenen mezuniyet töreninde eline mikrofon alıp kendisini ikinci ilan eden okul yönetimine tepki gösterdi.
Mezuniyet töreni sakin bir havada başladı. Okuldan mezun olan ve derece yapan öğrencilere plaket vermek için sahneye davet edilen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, okul yönetimine, öğretmenlere ve okulun yapımını gerçekleştiren merhum Kadri Yılmaz’a teşekkür ederek başarılı öğrencileri kutladı.
Başkan Uysal’dan plaketini alan öğrencilerden Hümeyra Gül Korkmaz mikrofonu isteyerek, “Ben 4 yıl boyunca okul birincisi olan beni mezuniyete 1 gün kala okul ikincisi yapan hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bana verdiğiniz bu plaketi size geri hediye ediyorum" dedi.
Lise öğrencisi konuşmasının ardından önce aldığı plaketi ardından da mezuniyet kıyafeti ve kepini salonun ortasına bırakıp törenden ayrıldı. Genç öğrencinin bu tepkisine salonda bulunan arkadaşları ve öğrenci velileri de alkışlarla destek verdi.
Konuyla ilgili Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, kaymakamlıktan resmi yazı beklediklerini, gelir gelmez soruşturma açarak müfettiş görevlendireceklerini söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat